فروشگاه تمام عرض

فرهنگ مردم ایتالیا در یک نگاه | دانستنی های کشور ایتالیا

آشنایی با فرهنگ مردم ایتالیا

آداب و رسوم و فرهنگ مردم ایتالیا همچون کشور عزیزمان ایران،به علت تاریخ غنی و چند هزار ساله آن و تاثیرگذاری باقی ملل و فرهنگ ها صرفا تحت تاثیر یک یا چند عامل نبوده و مسیری طول و دراز را پیموده است.

از دوران پیش از تشکیل امپراطوری روم تا نابودی رم غربی توسط بربرها و از سال های ویرانی پس از جنگ جهانی دوم و حکومت فاشیستی بنیتو موسولینی تا امروز که ایتالیا عضوی از هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان است، همه و همه بر طرز فکر، رفتار و خصوصیات مردم ایتالیا تاثیرگذار بوده است. اخذ انواع ویزا

قطعا بررسی تمامی رفتارهای مردمان یک سرزمین آن هم در یک نوشتار کوتاه امکان پذیر نیست اما امیدواریم بتوانیم در این مطلب شما را با برخی از خصوصیات فرهنگ مردم ایتالیا آشنا کنیم.

خصوصیات اخلاقی جامعه ایتالیا

یکی از نکاتی که این اشتراک را بیشتر نمود می‌بخشد نظام کانونی خانواده است،همچون ایران در ایتالیا نیز خانواده از اهمیت و جایگاه بسیار بالایی برخوردار است،و از این مطلب می‌توان این گونه برداشت کرد که جامعه ایتالیا تلاش کرده تا سنت ها و اصول رایج و پذیرفته شده ی جامعه خود را حفظ کرده و حداقل از این منظر چندان رغبتی به غربی شدن نداشته است. تحصیل در ایتالیا

نکته جالب در این خصوص آن که فرزندان،حتی پس از ازدواج نیز توصیه به ادامه روابط گرم با خانواده شده و دورهمی های گاه و بیگاه خانوادگی بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ مردمان این سرزمین را تشکیل می‌دهند.

در فرهنگ مردم ایتالیا احترام به افراد سالمند از نکات دارای اهمیت است و جزئی از نکات مثبت هر فردی است.

مردم ایتالیا دارای طبع گرم و مهربان هستند و این موضوع در برخوردهای ایشان با گردشگران خارجی تا حدودی مشهود است،مخصوصا زمانی که با ایشان به زبان ایتالیایی صحبت کنید تاثیر این موضوع بهتر قابل درک است.

یکی از ویژگی های جذاب و دوست داشتنی مردم ایتالیا علاقه ی ایشان به شوخی و خندیدن است که برای کسانی که در ابتدا با فرهنگ آنان آشنایی چندانی ندارد و یا این رفتار در کشورشان مرسوم نیست می‌تواند کمی غریب بوده و ایجاد سو تفاهم کند اما برای ایرانیان که خود نیز دارای رفتار مشابهی هستند بسیار دوست داشتنی است.

از دیگر نکاتی که درباره مردم ایتالیا به وضوح مشخص است،اهمیت بیش از اندازه ایشان به نوع پوشش است،که در این کشور به عنوان قطب فشن و مد دنیا چندان غیر منتظره نیست،چنان که چندی پیش شهر میلان با گذر از نیویورک و لندن و پاریس لقب پایتخت مد دنیا را به خود اختصاص داد. مهاجرت شغلی به ایتالیا

ایتالیا سرزمین عاشقان غذا

در ایتالیا غذا٫مواد غذایی و فرهنگ آن از اهمیت به سزایی برخوردار است،ایتالیایی ها به غذا عشق وافری داشته و غذاهای بسیار لذیذ و متنوع ایشان خود گواه این موضوع است،ضمن توجه به این نکته که سرو غذا خود با آداب و تشکیلاتی به خصوص همراه بوده و از پیش غذا،وعده های غذایی اصلی ( گاه تا سه نوع غذای اصلی)، دسر به همراه انواع میوه و نوشیدنی های گوناگون را در بر می‌گیرد و جالب آن که سرو یک وعده غذایی تا ۳ ساعت نیز طول می‌کشد . سرمایه گذاری در ایتالیا

از نکات حائز اهمیت در این خصوص می‌توان به عجین بودن پنیر با غذاهای ایتالیایی اشاره کرد که ریشه در سابقه کهن تولید انواع و اقسام پنیر در ایتالیا دارد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

بایدها و نبایدهای جامعه ایتالیا

در فرهنگ مردم ایتالیا به شدت به این مساله اعتقاد دارند که هر لباس مناسب محیطی به خصوص است،ایشان در طول روز اغلب با تیپ رسمی یا نیمه رسمی در محافل حضور پیدا می کنند،و یا پوشیدن  لباس های غیر رسمی را در رستوران و یا کلیسا نمی پسندند.

همینطور پوشیدن لباس های باز را در اماکن عمومی جایز نمیدانند و آن را محدود به سواحل و یا استخرها می کنند در ضمن پوشیدن شلوار های کوتاه و تی شرت در واتیکان پذیرفته نیست.

همانگونه که پیشتر اشاره شد مردم ایتالیا برای سالمندان و افراد با سنین بالاتر احترام زیای قائل هستند و این موردی است که حتما باید در مواجه با سالمندان مراعات کنید.

در خصوص مذهب،مردم ایتالیا اغلب کاتولیک هستند،ایشان از گفتگو هایی با موضوعاتی که شامل اختلافات مذهبی باشد به شدت رویگردان هستند،.

ایشان نسبت به اعمال مذهبی بسیار با اعتقاد و احترام رفتار می کنند و دیگر افراد در حین اعمال مذهبی بهتر است که از رفتن به کلیسا و خصوصا صحبت کردن با صدای بلند خودداری کنند و نسبت به اعتقادات و آیین مذهبی افراد با کمال احترام برخورد کنند.

به یاد داشته باشید که صحبت کردن و با اشاره به کسی با دست از منظر ایتالیایی ها ناپسند و بی ادبانه است.

برای آشنایی هرچه بیشتر با شرایط زندگی و مهاجرت به کشور ایتالیا اینجا را کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram