فروشگاه تمام عرض

ارزش پاسپورت ایتالیا

 اگاهی از ارزش پاسپورت ایتالیا

گذرنامه های ایتالیایی به منظور سفرهای بین المللی به شهروندان ایتالیایی صادر می شود و همچنین ارزش پاسپورت ایتالیا بسیار بالاست. گذرنامه های بیومتریک از 26 اکتبر 2006 در دسترس هستند، برای 10، 5 یا 3 سال بسته به سن متقاضی معتبر هستند. هر شهروند ایتالیایی همچنین شهروند اتحادیه اروپا است. گذرنامه به همراه شناسنامه ملی اجازه می دهد تا حق حرکت و اقامت در هر یک از ایالات اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس فراهم شود. گذرنامه ایتالیایی هم مسافرتی است و هم یک شناسنامه. این کار توسط پلیس (Questura) ایتالیا برای اتباع ایتالیایی مقیم ایتالیا یا سفارتخانه ها / کنسولگری های خارج از کشور برای اتباع ایتالیایی مقیم خارج از ایتالیا صادر می شود.

به عنوان یک قاعده ، گذرنامه باید در پلیس مربوط یا سفارت / کنسولگری با صلاحیت رسیدگی به محل زندگی مورد درخواست قرار گیرد. در برخی شرایط، امکان اعمال در دفتر دیگری نسبت به دادرسانی که صلاحیت آن را دارند امکان پذیر است اما در این حالت این درخواست بیشتر طول می کشد؛ زیرا اداره مربوطه برای صدور گذرنامه نیاز به مجوز دفتر دیگر دارد.

انواع پاسپورت ایتالیا

قانون ایتالیا 3 نوع گذرنامه را در نظر گرفته است که شامل پاسپورت معمولی، پاسپورت موقت و پاسپورت گروهی میباشد.

پاسپورت معمولی

این گذرنامه الکترونیکی است که از فن آوری های پیشرفته ای همچون تمبر ضد جعل و تراشه ریزپردازنده حاوی اطلاعات شخصی دارنده و اختیار صادرکننده آن استفاده می کند. اعتبار گذرنامه بستگی به سن دارنده پاسپورت دارد.

  • افراد زیر سن قانونی تا 3 سال: اعتبار گذرنامه 3 سال.
  • افراد زیر سن 3 تا 18 سال: اعتبار گذرنامه 5 سال.
  • هر کسی بالای 18 سال: اعتبار گذرنامه 10 سال.

اگر متقاضی فرزندان زیر 18 سال داشته باشد، بدون در نظر گرفتن وضعیت مدنی متقاضی (مجرد ، متاهل ، جدا شده یا طلاق) باید بیانیه کتبی رضایت از صدور گذرنامه از والدین داشته باشد. از آنجا که درخواست گذرنامه به جمع آوری اثر انگشت نیاز دارد، حضور شخص در امضا ضروری است. افراد زیر 12 سال از گرفتن اثر انگشت خود معاف هستند.

پاسپورت موقت

گذرنامه موقت یک اسناد با فرمت اورژانس است که حاوی میکروچیپ با داده های شخصی دارنده است و در موارد عدم توانایی موقتی در تهیه اثر انگشت صادر می شود. تنها در شرایط اضطراری در مواردی که برای تضمین ایمنی، سلامتی یا منافع اقتصادی لازم تلقی شود، از گذرنامه موقت استفاده میگردد. اعتبار بالقوه گذرنامه موقت برای یک تبعه ایتالیایی، حداکثر یک سال است.

پاسپورت گروهی

گذرنامه های گروهی فقط به دلایل فرهنگی، مذهبی، ورزشی و گردشگری یا دلایل دیگری که بر اساس توافق های بین المللی انجام می شود فقط توسط پلیس ایتالیا در ایتالیا (Questura) صادر می شود. این برنامه را می توان توسط یک رهبر گروه با گذرنامه معتبر تهیه کرد و امکان سفر گروه ها از 5 تا 50 نفر را فراهم نمود. گذرنامه گروهی، حداکثر 4 ماه از تاریخ صدور معتبر است.

تمدید گذرنامه

گذرنامه قابل تمدید نیست بلکه باید درخواست پاسپورت جدید ارائه شود. هیچ زمان مشخص خاصی برای درخواست گذرنامه جدید وجود ندارد. شما می توانید قبل از تاریخ انقضا گذرنامه فعلی، درخواست گذرنامه جدید را ثبت کنید.

گذرنامه دوم

اخذ گذرنامه دوم فقط در 2 مورد امکان پذیر است: هنگامی که به دلایل سیاسی یا بین المللی مستند یا به دلایل جنگ یا دلایل مذهبی استفاده از 2 گذرنامه جداگانه برای ورود و یا اقامت در برخی از کشورها ضروری است و هنگامی که به دلایل حرفه ای فوری و مستند، نمی توان منتظر دریافت ویزا یا مراحل لازم برای ورود به یک کشور خاص بود و باید سریعاً سفر کند.

رویه همان روشی است که برای درخواست پاسپورت جدید انجام می شود. لازم به ذکر است که این یک رویه استثنایی است و قبل از صدور مقامات گذرنامه مدارک پشتیبان ارسال شده پس از درخواست را کاملاً بررسی می کنند. مقامات همچنین می توانند برای محدود کردن اعتبار گذرنامه تصمیم بگیرند. علاوه بر این، گذرنامه ای که نمی تواند برای مسافرت استفاده شود باید در دفتر پلیس قرار داده شود. فقط در شرایط خاص، مقامات می توانند به دارنده پاسپورت اجازه دهند هر دو گذرنامه را حفظ کنند.

الزامات پاسپورت ایتالیایی

اخذ گذرنامه ایتالیایی اغلب هدف دستیابی به تابعیت دوگانه است اما مهم است که به یاد داشته باشید که بدون داشتن شهروندی ایتالیا، نمی توانید یک گذرنامه ایتالیایی دریافت کنید. بنابراین، تابعیت دوگانه یک نیاز به گذرنامه ایتالیایی است و باید قبل از درخواست پاسپورت انجام شود. پس از به دست آوردن تابعیت دوگانه، شما حق یک گذرنامه ایتالیایی را با شهروندان متولد طبیعی ایتالیا خواهید داشت. گذرنامه های ایتالیایی توسط شهروندان ایتالیایی برای مسافرت و به عنوان یک سند هویت استفاده می شود.

پس از به دست آوردن تابعیت ایتالیایی چه به صورت نزولی و چه از طریق ازدواج، اطلاعات شما توسط کنسولگری ایتالیا به محل دولت مربوطه در ایتالیا منتقل می شود. هنگامی که تابعیت و وضعیت مدنی شما توسط دولت ایتالیا به ثبت رسید، کنسولگری به شما اطلاع می دهد و دستورالعمل های مربوط به درخواست گذرنامه ایتالیایی را ارائه می دهد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که تابعیت ایتالیا الزامی برای اخذ گذرنامه ایتالیایی است و قبل از اینکه حتی بتوانید درخواست گذرنامه کنید، باید اخذ شود. اخذ انواع ویزا

نتیجه گیری:

ارزش پاسپورت ایتالیا با در نظر گرفتن مزایا و الزامات پاسپورت ایتالیا، قابل بررسی و مطالعه است. متخصصان و مشاوران موسسه مهاجرتی خزل در زمینه ارزش پاسپورت ایتالیا به متقاضیان و مراجعه کنندگان، مشاوره حرفه ای و تخصصی ارائه میدهند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram