فروشگاه تمام عرض

ارزش پاسپورت سوئد

 درباره ی ارزش پاسپورت سوئد  بیشتر بدانید!

گذرنامه های سوئدی به منظور مسافرت بین المللی به اتباع سوئد صادر می شود. علاوه بر خدمت به عنوان اثبات تابعیت سوئد، آنها روند تضمین کمک از مقامات کنسولی سوئد در خارج از کشور یا سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در صورت غیاب کنسول سوئدی، در صورت لزوم تسهیل می کنند. هر شهروند سوئدی نیز شهروند اتحادیه اروپا است. گذرنامه به همراه شناسنامه ملی امکان آزادی حرکت در هر یک از ایالات منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس را فراهم می آورد. امیدواریم بتوانیم در این مقاله ارزش پاسپورت سوئد را برای شما همراهان ویزا خزل به خوبی بیان کرده باشیم.

گذرنامه های سوئدی توسط پلیس سوئد صادر می شود و درخواست ها در ایستگاه های پلیس مجهز به ترمینال گذرنامه برای گرفتن عکس و اثر انگشت ارائه می شود. گذرنامه های صادر شده از تاریخ 1 اکتبر 2005 بیومتریک هستند و برای پنج سال اعتبار دارند. گذرنامه های اولیه به مدت ده سال برای بزرگسالان یا پنج سال برای کودکان معتبر هستند. گذرنامه های پوشش آبی که تا سال 1998 صادر شده اند، پس از سال 2008 و به دلیل اسناد هویتی در سوئد به دلیل عدم امنیت کافی که منجر به جعل گسترده می شود، معتبر نیستند.

ویژگیهای پاسپورت سوئد

این امکان وجود دارد که یک شهروند سوئدی بتواند دو گذرنامه معتبر را در همان زمان در صورت نیاز به کار یا دلیل خاص دیگر در اختیار داشته باشد. مدت اعتبار گذرنامه اضافی تا زمان ضرورت است؛ اما هرگز طولانی تر از گذرنامه معمولی نیست. این می تواند در سفر به کشورهایی که گذرنامه را با مهر ورود یا ویزای کشوری دیگر در آن رد می کنند رد کند. همچنین هنگامی که گذرنامه عادی برای درخواست ویزا تحویل داده می شود، مسافرت مفید میباشد.

در سال 2013، گزارش شد كه گذرنامه های سوئدی جزء گذرنامه های متداول در بازار سیاه هستند. دلیل ذکر شده این بود که هیچ محدودیتی در تعداد گذرنامه های جایگزینی برای دارنده گذرنامه صادر نشده است. این امر خواستار قانونگذاری برای محدود کردن تعداد دفعات گذرنامه های جایگزین برای هر سوئدی می شود. در 15 آوریل 2016 قانونی جدید به تصویب رسید تا بیش از سه گذرنامه در مدت 5 ساله به شهروند سوئدی صادر نشود.

مقایسه پاسپورت سوئد

گذرنامه های جهان، انواع مختلفی دارد، از رنگ گرفته تا آنچه که می تواند برای افرادی که آنها را در اختیار دارند، مطرح شود. برخی از گذرنامه ها دارای مزایای بیشتری نسبت به سایرین هستند، خواه ورود به بسیاری از کشورها بدون ویزا یا راحتی عمومی مانند داشتن یک سند مسافرتی به جای داشتن چندین فرم شناسایی. در حالی که برخی فکر می کنند گذرنامه ایالات متحده بیشترین مزیت را دارد، دچار اشتباه شده اند. طبق گفته شرکت استراتژی ثروت نامزد سرمایه داری، سوئد بهترین پاسپورت دنیا را دارد.

مزایای گذرنامه سوئدی

موسسه استراتژی ثروت 199 کشور را بر اساس ارزش شهروندی خود رتبه بندی کرده است. میزان مالیات شهروندان مقیم خارج از کشور اعتبار جهانی آن کشور، تعیین بیش از یک پاسپورت همزمان و آزادی های شخصی آسان است و به شهروندان داده می شود. نامزد سرمایه داری، پاسپورت سوئد را به دلیل توانایی ورود شهروندان به 176 کشور بدون ویزا و همچنین شهرت جهانی درخشان این کشور، تحسین کرد.

تنها گذرنامه ای که شما را به کشورهای بیشتری بدون ویزا می رساند، آلمان با شماره 177 است. براساس فهرست محدودیت های ویزای هنلی و شرکا ، گذرنامه ایالات متحده امکان دسترسی به 174 کشور بدون ویزا را فراهم می کند. یک مزیت دیگر برای گذرنامه سوئدی وجود دارد که شامل توانایی فرار از مالیات های سوئد با جابجایی در خارج از کشور است. پس از سوئد در این لیست بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، ایرلند ، فنلاند و آلمان قرار دارند.

مزایای تابعیت سوئد

تابعیت سوئد یک قرارداد حقوقی بین دولت و شهروند است. شهروندی، پیوند شما با سوئد را تقویت می کند و مردم سوئد را با یکدیگر متحد می کند. عضویت رسمی در جامعه، پایه و اساس دموکراسی سوئد است. تعریف حقوقی شهروندی معمولاً به عنوان رابطه رسمی بین یک فرد و کشور با توجه به حقوق و تعهدات تعریف می شود. تابعیت سوئد می تواند مزایایی از قبیل موارد زیر داشته باشد:

فقط شهروندان سوئدی حق مطلق زندگی و کار در این کشور را دارند و فقط شهروندان سوئدی حق رای در انتخابات پارلمان سوئد را دارند. فقط شهروندان سوئدی می توانند در پارلمان سوئد انتخاب شوند. فقط شهروندان سوئدی ممکن است به پلیس یا نیروهای مسلح بپیوندند. مشاغل دیگری نیز وجود دارد که فقط در دسترس شهروندان سوئد است. به عنوان یک شهروند سوئدی، اگر مایل به کار در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید، آسانتر خواهد بود. فراتر از این، شهروندان خارجی که دارای مجوز اقامت دائم و در سوئد ثبت نام کرده اند، دارای همان حقوق و تعهداتی هستند که شهروندان سوئد دارند.

تابعیت دوگانه یا چندگانه سوئد

سوئد اجازه تابعیت دوگانه را می دهد. تابعیت دوگانه به این معنی است که شما در بیش از یک کشور شهروند هستید. اگر تابعیت سوئد شوید، در صورت اجازه کشور دیگر، می توانید تابعیت خارجی خود را حفظ کنید. به همین ترتیب، اگر شما یک شهروند سوئدی باشید و شهروند کشور دیگری باشید، می توانید در صورت اجازه کشور دیگر، تابعیت سوئد خود را حفظ کنید. برخی از کشورها اجازه تابعیت دوگانه را ندارند.

مزایای تابعیت دوگانه سوئد

شهروندی در بیش از یک کشور می تواند دارای مزایایی از جمله امکان کار در چندین کشور ، امکان استفاده از مزایای اجتماعی در بیش از یک کشور، امکان تملک یا وراثت املاک و مستغلات و امکان مسافرت یا اقامت در چندین کشور باشد. اخذ انواع ویزا

نتیجه گیری:

ارزش پاسپورت سوئد با در نظر گرفتن مزایای گذرنامه سوئد، واضح و روشن میشود. افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند، میتوانند جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه ارزش پاسپورت سوئد، از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی خزل بهره مند گردند.

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram