فروشگاه تمام عرض

ارزش پاسپورت نروژ

ارزش پاسپورت نروژ

گذرنامه های نروژی به منظور سفر بین المللی به اتباع نروژ صادر می شود. ارزش پاسپورت نروژ با در نظر گرفتن جایگاه کشور نروژ در مقایسه با کشورهای دیگر سراسر جهان روشنتر میشود. گذرنامه ممکن است به عنوان اثبات تابعیت نروژ باشد و ده سال اعتبار دارد. این گذرنامه از طرح استاندارد در بیشتر كشورهای اتحادیه اروپا برخوردار است؛ زیرا نروژ مقررات گذرنامه اتحادیه اروپا را اجرا كرده است.

علیرغم اینکه نروژ جزئی از اتحادیه اروپا نیست، این کشور امضا کننده توافقنامه شینگن و کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا (EEA) میباشد. در نتیجه، شهروندان نروژ به طور کلی از حقوق شهروندی اتحادیه اروپا در کشورهای EEA برخوردار هستند و به عنوان شهروندان اتحادیه اروپا به منظور مسافرت و ورود به کشورهای EEA و سوئیس در نظر گرفته میشوند.

اطلاعات هویت

گذرنامه نروژی شامل اطلاعات زیر است: عکس دارنده گذرنامه، نوع ، کد صدور دولت (NOR)، شماره پاسپورت، نام خانوادگی، نامهای داده شده، ملیت (نروژی)، قد، تاریخ تولد، شماره شخصی، جنسیت، محل تولد، قدرت، تاریخ صدور، امضای دارنده، تاریخ انقضا.

داده های بیومتریک

گذرنامه های بیومتریک حاوی یک تراشه RFID است که شامل داده های چاپ شده گذرنامه در قالب دیجیتال به همراه عکس در قالب JPEG به همراه یک کلید دیجیتالی برای تأیید صحت داده های معتبر است و دستکاری نشده است. اتحادیه اروپا نیاز به داده های اثر انگشت را در گذرنامه های کشور عضو حداکثر در ژوئن 2009 ذخیره می کند. به عنوان یک کشور عضو EEA، نروژ شروع به ذخیره داده های اثر انگشت هنگام درخواست پاسپورت جدید در 6 آوریل 2010 کرد. صفحه اطلاعات به نروژی و انگلیسی چاپ می شود. تا دهه 1990 ، صفحات داده و اطلاعات به نروژی، فرانسوی، انگلیسی و آلمانی چاپ می شدند. فرانسوی و آلمانی هنگامی که داده ها فقط به یک صفحه منتقل شدند، حذف شدند.

طراحی گذرنامه جدید

اداره پلیس نروژ و کریپوس (واحد ملی مبارزه با جرایم سازمان یافته و جرایم جدی) مسابقه طراحی برای گذرنامه ها، کارتهای شناسایی و اسناد مسافرتی جدید را راه اندازی کردند. بعداً اعلام شد که برنده این مسابقه نروژی توسط استودیوی Neue Design، یک شرکت طراحی گرافیک مستقر در اسلو بود.

گذرنامه های جدید قرار بود در سال 2016 صادر شود. اما اول Neue برای ترکیب طرح برنده با اقدامات امنیتی لازم در گذرنامه باید با اداره پلیس ملی همکاری نزدیکی داشته باشد. هدف از این مسابقه طراحی مجدد اسناد با كیفیت بالای طراحی در عین حال كه در خدمت هدف و كاركرد آن بود. علاوه بر این، طراحی جدید امنیت گذرنامه های نروژی، کارتهای شناسایی و اسناد مسافرتی را افزایش می دهد.  در سال 2016 اعلام شد که معرفی گذرنامه های جدید به اواسط سال 2018 موکول شده است.

کارت شناسایی ملی

کارتهای شناسایی ملی همزمان با سری جدید گذرنامه ها منتشر می شوند. شهروندان دارای شناسنامه ملی، که شامل EEA یا تابعیت نروژ است، نه تنها می توانند از آن به عنوان یک سند هویتی در کشور خود استفاده کنند، بلکه به عنوان یک سند مسافرتی برای استفاده از حق حرکت آزاد در EEA و نروژ نیز استفاده می کنند.

کارتهای شناسایی که دارای EEA یا تابعیت نروژ نیستند، از جمله کارتهای شناسایی ملی که به ساکنین شهروند تبعه داده نمی شود، به عنوان یک سند مسافرتی در EEA و نروژ معتبر نیستند.

الزامات شناسایی

از الزامات شناسایی، نمایش گذرنامه معتبر نروژی، همچنین گواهینامه رانندگی نروژی، شناسنامه ایمن با تصویر به عنوان مثال صادر شده توسط بانکها یا نامه کسب تابعیت نروژ میباشد. شخصی که هیچ یک از این اسناد هویتی را ندارد باید شخصی را که هویت وی را تأیید می کند بیاورد، حداقل 18 سال سن داشته باشد و دارای گذرنامه معتبر نروژی باشد.

نقص در ساخت

گذرنامه های نروژی قابل خواندن بین سالهای 1999 و 2005 دچار نقص ساختاری میشدند كه می توانست باعث شود صفحه هویت از بین برود. بنابراین گذرنامه باطل میشد. مقامات گذرنامه نروژی چنین گذرنامه هایی را بطور رایگان جایگزین میکنند.

اعتبار پاسپورت نروژ

ارزش پاسپورت نروژ از لحاظ اعتبار و صحت در سطح مناسبی قرار دارد. با داشتن گذرنامه یا پاسپورت نروژ، میتوان به 123 کشور در سراسر جهان سفر بدون داشتن ویزا سفر نمود. رنگ پاسپورت نروژ 4 است که مانند کشورهای ژاپن، یونان، مالتا، بلژیک و فرانسه در یک رده قرار گرفته اند.

اخذ پاسپورت نروژ

جهت اخذ پاسپورت نروژ میتوان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم عمل نمود. از جمله روشهای دستیابی پاسپورت نروژ میتوان به مولفه های تحصیل، کار، تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و پناهنده شدن اشاره نمود. با توجه به اینکه نروژ دارای سطح بالایی در کیفیت زندگی و امکانات رفاهی و تحصیلی مناسب میباشد، افراد زیادی تمایل دارند که به تابعیت کشور نروژ دست یابند. مهاجران از سراسر جهان سالانه به دلایل مختلف با اخذ پاسپورت نروژ به این کشور مهاجرت کرده و از امکانات رفاهی این کشور استفاده میکنند. اخذ انواع ویزا

نتیجه گیری:

موسسه مهاجرتی خزل به متقاضیان اخذ پاسپورت نروژ خدمات مشاوره تخصصی ارائه میدهد و در زمینه ارزش پاسپورت نروژ و اخذ آن به افرادی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند، یاری می رساند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram