فروشگاه تمام عرض

اقامت دائم ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

اقامت دائم با مهاجرت به ایتالیا

در این مطلب می خواهیم درمورد مهاجرت به ایتالیا اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. چنان چه قصد اقامت  ایتالیا دارید لازم است با روش های دریافت مهاجرت به ایتالیا آشنا شوید که ما در این مطلب سعی می کنیم به صورت مختصر و مفید این اطلاعات را برای شما تشریح نماییم. امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.(ویزا خزل)

اقامت دائم ایتالیا

مقررات اقامت دائم ایتالیا

قوانین و مقررات تابعیت و مهاجرت به ایتالیا مثل بسیار از کشورهای اروپایی مبتنی بر اصل خون بوده البته در برخـی موارد نیز  اصل خاک در نظر گرفته می شود. پایه  تابعیت و اقامت در ایتالیا قانونی است که در سـال 1992 به وسیـله پارلمان این کشور و ضمناً آیین نامه هایی است که هیئت دولت آن ها را تصویب کرده است می باشد.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

روش ها و شرایط دریـافت تابعیت و مهاجرت به ایتالیا

به طور کلی دریافت مهاجرت به ایتالیا به چندین طریق امکان پذیر است که در زیر سعی می کنیم آن ها را توضیح دهیم .

اقامت دائم ایتالیا

دریافت اقامت دائم ایتالیا از طریق اصل خون در ایتالیا (شرایط تولد فرزند در ایتالیا)

در صورتی که در هر کجای دنیا پدر و مادری ایتالیایی فرزندی را به دنیا بیاورند ، آن طفل

هر وقت طفلی از پدر و یا مادر ایتالیایی در هر کجای جهـان متولد گردد تابعیت و اقامت در ایتالیا را خواهد داشت.

این در حالی است که حتی تولد فرزندی در ایتالیا که والدیـن او  تابعیت ایتالیا ندارند یا تابعیت آن ها نامعلوم  است موجـب دریافت تابعیت و اقامت آن طفل در ایتالیا می شود.

لازم به ذکر است که این قانون برای والدیـن بدون تابعیت است و بچه دار شدن در ایتالیا موجـب دریافت  تابعیت و اقامت ایتالیا برای والدینی که تبعیت معیـنی دارند، میسر نیست.

دریافت اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا

در صورتی که یک خانم خارجی پیش از 27 آوریل 1983 با مردی ایتالیایی ازدواج نموده باشد بصورت خودکار تبعه ایتالیایی این کشور را نمی تواند در یافت کند ولی بچه های آن ها که پیش از اول ژانویه 1984 متولد گردیده باشند تبعه ایتالیا حساب می شدند.

ولی در قانون تازه ایتالیا از سال 2009 به بعد، هر وقت تبعه خارجه با تبعه ایتالیا صرف نظـر از جنسیت وی ازدواج نماید پـس از دوسال اقامت می تواند تابعیت و اقامت در ایتالیا را دریافت کند.

دریافت اقامت و تابعیت از طریق درخواسـت در ایتالیا

هر وقت فردی به مدت 10 سـال به شیوه  قانونی در ایتالیا اقامت نماید هیچ گونه جرم و جنایتی مرتکب  نشود و  تمکن مالی هم داشته باشد، می تواند تابعیت و اقامت در ایتالیا را دریافت کند.

در صورتی که اتباع خارجی که یکـی از والدیـنش یا پدربزرگ، مادربزرگ یا یکـی از اجداد وی در ایتالیا متولد شده باشد قادر است برای تحصیل تابعیت و اقامت در ایتالیا اقدام نماید.(اخذ انواع ویزا )

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram