فروشگاه تمام عرض

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

دانستنی های ویزای تحصیلی سوئد

یکی از بزرگ ترین تصمیم های زندگی افراد می تواند انتخاب کشوری خارجی برای ویزای تحصیلی سوئد باشد. به همین دلیل لازم است به تمام جنبه های کشور انتخابی خود دقت کند اطلاعات  جامعی در مورد آن به دست آورد. همان طور که شاهد هستید سالانه دانشجویان زیادی از ایران به کشور سوئد برای تحصیل مهاجرت می کنند. از آن جایی که این کشور یکی از پیشتازان آموزش عالی جهان است، یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویان مهاجر می باشد. در واقع یکی از دلایل شهرت کشور سوئد همین آموزش  عالی و مستقل آن است زیرا این آموزش ها مربی محور نیستند و بیشتر به صورت مطالعات گروهی و مستقل انجام می شود.(ویزا خزل)

روزانه دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در دانشگاه های سوئد می باشند، تعدادشان افزایش می یابد. ولی لازم است پیش از اقدام برای اپلای در دانشگاه های سوئد، اطلاعاتی در مـورد کشور سوئد، ویزای تحصیلی سوئد ، نظام آموزشی این کشور، ویزای تحصیلی سوئد، هزینه های تحصیل و اقامت در سوئد و سایر موارد دیگر به دست بیاورید. مشاوره کنکور

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد چه مزیت هایی دارد؟

معمولاً دانشجویانی که به ویزای تحصیلی سوئد مشغول هستند از مزایای زیر بهره مند می شوند :

  • بورسیه ها و کمک هزینه های بسیار زیاد
  • مخارج زندگی و شهریه مناسب و مقرون به صرفه
  • دریافت و یادگیری مهارت های مورد نیاز شغلی در سطح جهانی
  • تدریس دروس به زبان انگلیسی
  • بالا بودن کیفیت و استاندارد های زندگی در سوئد
  • امکان مشغول شدن به کار بعد از اتمام تحصیلات
  • آموزش نوآوری
  • حضور در دوره های آموزشی عالی با کیفیت در بهترین دانشگاه های جهان
  • لذت بردن از زیبایی های طبیعی و تأکید بر پایداری

تحصیل در سوئد

سطوح تحصیلی در کشور سوئد

در واقع آموزش عالی کشور سوئد از سه سطح زیر تشکیل شده است که هر کدام را به اختصار توضیح خواهیم داد.

سطح پایه :

شخصی که بخواهد در سطح پایه در سوئد پذیرش شود می بایست تحصیلات دبیرستان خود را با موفقیت گذرانده باشد. در این سطح  دو مدرک می توانید دریافت نمایید. یکی دیپلم دانشگاهی که 120 واحد دارد و در طی 2 سال می گیرید و دیگری مدرک لیسانس است که با پاس کردن 180 واحد در مدت 3 سال می توانید بگیرید.

سطح پیشرفته:

اما افرادی که می خواهند در سطح پیشرفته پذیرفته شوند می بایست مدرک لیسانس 3 ساله از سوئد و یا مدرکی معادل و برابر این مدرک از دیگر کشور های جهان داشته باشد. در سطح پیشرفته نیز دو نوع مدرک قابل دریافت است. یکی مدرک ارشد یک ساله که بعد از یک سال تحصیل و پاس کردن 60 واحد درسی اعطا می شود و دیگری مدرک ارشد 2 ساله که بعد از پاس کردن 120 واحد درسی طی دو سال به آن ها اعطا می گردد.

قابل ذکر است که هر دوی این مدارک نیازمند ارائه پایان نامه هستند.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

سطح دکتری

و اما آخرین سطحی که دانشجویان می توانند پذیرش شوند لازم است مدرک سطح پیشرفته از دانشگاه های سوئد و یا مدرک معادل آن از سایر کشورها را داشته باشند. که در این سطح نیز دو مدرک به آن ها داده می شود که شامل 1- لیسانسیه که با گذراندن 120 واحد درسی در طی 2 سال. 2- دکتری که بعد از گذراندن 240 واحد درسی در مدت 4 سال به دانشجو اعطا می گردد.(اخذ انواع ویزا )

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram