فروشگاه تمام عرض

جاذبه‌های گردشگری انگلستان


انگلستان از جمله کشورهایی است که سالانه پذیرای تعداد زیادی از توریست ها و جهانگردان از اقصی نقاط دنیا است و ما این نوشتار قصد داریم تا با جاذبه های گردشگری انگلستان آشنا شویم و با هم به مرور تعدادی از آنها بپردازیم.

پیش از آغاز شاید ذکر این نکته برای برخی جالب باشد که انگلستان در واقع کشوری در حوزه جنوبی پادشاهی متحد بریتانیا است، چون شاید تصور بر این باشد که کل جزیره به اضافه ی بخش شمالی ایرلند انگلستان خوانده می شود اما در واقع انگلستان و حدود یکصد جزیره اطراف آن، نیمه جنوبی جزیره بریتانیا را تشکیل می دهد.

این کشور از شمال به اسکاتلند، از غرب با ولز و از شمال غرب به وسیله دریا با ایرلند شمالی هم مرز است و این چهار کشور در کنار هم پادشاهی متحد بریتانیا را تشکیل می‌دهند.

حال پس از این مقدمه کوتاه به بررسی جاذبه‌های گردشگری انگلستان می پردازیم

 

Stonehenge

 

استون هنج یکی از مشهومشهور جاذبه‌های گردشگری انگلستان است و واقع متشکل از تعداد زیادی( در حدود ۱۱۲ تخت سنگ عظیم ) در قسمت جنوبی انگلستان در دشت سایلزبوری است.

از چند و چون و تاریخ دقیق پیدایش و علت ساخت آن اطلاعات زیادی در دسترس نیست اما به تخمین مورخان و دانشمندان ساخت آن به حوالی ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد.

بر طبق نظر دانشمندان تک تک این سنگ ها از نقاط دیگر به این نقطه حمل شده اند زیرا در اطراف آن هیچ سنگ دیگری با آن مشخصات پیدا نشده است.

به باور دانشمندان این مکان برای انجام مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می گرفته.

استون هنج به عنوان یکی از عجایب هفتگانه شناخته می شود

 

Big ben

 

بیگ بن در واقع برج ساعت متعلق به کاخ وست مینیستر در شمال شرق ساختمان پارلمان انگلستان است و از جاذبه های گردشگری انگلستان و شهر لندن می باشد.

این برج ساعت در تاریخ ۱۶ اکتبر ۱۸۳۴ ساخته شد و سومین برخ ساعت بلند جهان به شمار می رود.

بیگ بن در اصل به زنگ بزرگ و سیزده تنی داخل ساعت اطلاق می شود و در خود انگلستان به برج سنت استفان کاخ وست مینیستر معروف است

قلعه ی ویندزور

 

کاخ ویندزور یا قلعه ویندزور نام یکی از اقامتگاه‌های ملکه انگلستان و اعضای خاندان سلطنتی این کشور است که در حدود چهل و پنج هزار کیلومتر وسعت دارد.

شاید جالب باشد که بدانید نام خانوادگی ملکه انگلستان نیز ویندزور است.

این قلعه که بزرگترین قلعه دنیا است به همراه کاخ باکینگهام و کاخ هولی رود از جمله اقامتگاه‌های خاواده سلطنتی انگلستان است و اغلب آخر هفته ها مورد استفاده قرار می‌گیرد با این تفاوت که کاخ باکینگهام، هولی رود و متعلقات آن به همراه جواهرات سلطنتی بریتانیا متعلق به ملکه نیست و به امانت در اختیار وی قرار گرفته و جزو اموال ملی بریتانیا است اما کاخ ویندزور جزو اموال شخصی وی است.

 

کلیسای یورک مینیستر

 

کلیسای یورک مینیستر، کلیسایی به سبک گوتیک  و جزو بزرگترین کلیساهای شمال اروپا ( پس از کلیسای جامع کلن در کشور آلمان ) می باشد.

ساخت این بنا در سال ۱۲۳۰ آغاز شد و در نهایت در ۱۴۷۲ به پایان رسید.

 

کلیسای جامع دورام

 

کلیسای جامع  دورام واقع در شمال شرقی شهر دورام و از جاذبه های گردشگری انگلستان است.

این بنا در ۱۲ آگوست ۱۰۹۳ ساخته شده و دارای یک برج ۶۶ متری به همراه ۳۲۵ پله است و از شاهکار های معماری نورمن در اروپاست.

کلیسای جامع دورام به عنوان یک میراث جهانی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.

 

Cotswolds

 

این منطقه یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلستان است که در ارتفاع ۳۳۰ متری از سطح دریا قرار  داشته و بسیار مورد توجه گردشگران است.

Cotswolds در ناحیه ی جنوبی و جنوب غربی انگلستان واقع شده و عبارت است از تپه های بسیار زیبا و چمنزار های بکر و سرسبز که بر بستر زمینی پر از سنگ آهک متعلق به دوران ژوراسیک و مواد معدنی بوده که پهنه ای زیبا و کمیاب در سطح جهان را پدید آورده است.

مناظر روستایی آن نیز که متشکل از خانه های روستایی ساخته شده از سنگ، شهر های تاریخی و خانه ها و باغ های بسیار زیبا است که چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می‌کند.

 

قلعه ی واریک

 

قلعه واریک در ابتدا یک سازه چوبی بود که توسط ویلیام اول پادشاه انگلستان در سال ۱۰۶۸ در شهر واریک شر ساخته شد .

این ساختمان بعدها و در قرن دوازدهم مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و جنس آن به سنگ تغییر پیدا کرد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram