فروشگاه تمام عرض

جاذبه های توریستی ایتالیا | آشنایی با شهر باستانی پمپئی

جاذبه های توریستی ایتالیا:شهر باستانی پمپئی

جاذبه های توریستی ایتالیا همواره  با تاریخ غنی و سرگذشتی طولانی گره خورده،دیدن ساختمان های قدیمی با معماری محسور کننده در جای جای این کشور امری عادی است و ثبت بخش عمده ای از میراث جهانی یونسکو توسط ایتالیا خود اثبات می‌کند که این کشور میزبان بخشی وسیعی از آثار تاریخی قابل دسترس جهان است.

اما در میان تمامی آثار، بناها،شهر ها و اماکن بی شک شهر پمپئی مرموز ترین و اسرارآمیز ترین منطقه ی باستانی اکتشاف‌ شده تا به امروز‌ است و اما درباره پمپئی:

پمپئی، خشم وزوو بر شهر نفرین شده

شهر باستانی پمپئی در نزدیکی شهر ناپل در استان (به ایتالیایی کومونه) پمپئی در کنار شهرهای هرکولانیوم و توره آنونزیاتا برای نخستین بار در حدود ۴۰۰ سال پیش اکتشاف شد. اخذ انواع ویزا

نکته این که این ویرانه ها در زیر بیش از ۶ متر خاکستر به مدت ۱۵۰۰ سال مدفون شده بود.

پس از اکتشاف و استخراج این شهر از زیر حجمی عظیم از خاکستر،جهان به چشم خود منظره ای حیرت انگیز را مشاهده نمود،یک شهر تمام و کمال و تا حد زیادی سالم،که در درون هر کدام از خانه ها یا ساختمان های دیگر آن،تعداد زیادی از اجساد مردمان این شهر یافت شد که به سنگ تبدیل شده بودند. تحصیل در ایتالیا

از اینجا ما با دو طیف از نظریات رو به رو هستیم،دسته ی نخست نظریات مبتنی بر مدارک و شواهد موجود که چندان زیاد نیست و نظریات دوم که بر مبنای حدس و گمان پیش می رود.و اما ماجرا چه بوده؟

چه بر شهر پمپئی و ساکنان آن گذشت؟

طبق بررسی های صورت گرفته در شهر باستانی پمپئی حدود سال ۷۹ پس از میلاد (که کاملا قطعی و قابل استناد نیست) و در یک روز عادی که مردم در حال انجام امور روزمره خویش بودند (از شکل برخی از اجساد به وضوح مشخص است)  ناگهان آتشفشان وزوو که در طی هزاران سال گذشته بارها فعال شده بود،خشمگینانه و با سرعتی غیر قابل باور روشن شده و چنان هوای شهر را از خاکسترهای داغ و گازهای سمی و کشنده پر کرد که مردم شهر حتی فرصت فرار نیافتند،و در عرض مدتی کوتاه همه جنازه های سنگ شده آنان زیر خروارها خاکستر دفن شد.

درباره علت این حادثه فرضیه های گوناگونی مطرح شده،عده ای معتقدند شدت دمای وحشتناک ناشی از فعالیت آتشفشان باعث مرگ زودرس مردم شهر بوده و عده ای باران خاکستر های داغ را بر شهر علت این موضوع دانسته اند اما نظر معروف تر به این نکته اشاره دارد که استنشاق گازهای سمی و کشنده ناشی از فوران آتشفشان علت اصلی ماجرا بوده.

برای آشنایی بیشتر با شرایط اقامت در ایتالیا اینجا را کلیک کنید.

آیا این حادثه صرفا یک بلای طبیعی بود؟

اما در این باب حدس و گمان ها به اینجا ختم نمی‌شود ،شهر پمپئی که امروز از جاذبه های توریستی ایتالیا است، در آن دوران مرکز فساد و فحشای جهان باستان نام گرفته. مهاجرت شغلی به ایتالیا

و این موضوع از نقاشی ها،تابلوها و اماکن باقی مانده از آن به راحتی قابل درک است،و مردم از نقاط دوردست سرزمین به جهت تفریح و خوشگذرانی به این سرزمین سفر می کردند‌و کودکان شهر از دوران طفولیت در جهت این مسیر تعلیم می دیدند و مردم شهر به بی بندوباری شهره جهان باستان بودند .

با رجوع به کتب الهی و بررسی جزئیات،این حدس که مشخصات مردم این شهر با قوم لوط تطابق دارد مشکل نیست و تنها مورد عدم تطابق سال وقوع آتشفشان وزوو و نابودی شهر با داستان های تاریخی است که همانگونه که اشاره شد در سال وقوع آن همچنان شبهات بسیار وارد است و از این جهت احتمال یکی بودن این دو بسیار وجود دارد.

تحقیقات همچنان ادامه دارد

به هر حال اتفاق رخ داده برای پمپئی به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی ایتالیا را چه یک حادثه طبیعی دانسته و چه آن را حکمت و عذابی از جانب پروردگار جهان بدانیم٫بازدید از آن برای هر کدام از طرفداران این نظریات موجب تفکر و بی مانند است. سرمایه گذاری در ایتالیا

همین امر باعث شده تا همچنان تحقیق و بررسی باستان شناسان در خصوص اسرار این ناحیه ادامه یافته و سالیانه بیش از دو و نیم میلیون نفر جهانگرد از اقصی نقاط دنیا از این شهر بازدید کنند.

برای آشنایی بیشتر با گردشگری ایتالیا به زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram