فروشگاه تمام عرض

جاذبه های طبیعی نروژ

جاذبه های گردشگری طبیعی نروژ

نروژ یکی از بکرترین و طبیعی ترین کشورهای واقع در اروپا است که به خاطر وجود طبیعت دست نخورده ، جنگل‌های پهناور , کوه ها و یخچال های دیدنی و جذاب و شفق های قطبی مشهور است همچنین دارای ترکیب فوق العاده از دیدنی های طبیعی و فرهنگی است که همواره باعث شگفتی گردشگران می شود و به خاطر ویژگی های تاریخی و فرهنگی غنی دارای موزه های متنوعی است بهترین کشورهای جهان برای زندگی نیز شناخته می‌شود. نروژ یکی از پر طرفدارترین مناطق جهان برای دوست داران طبیعت و سفر به‌شمار می‌رود. لطفا ما را در ادامه ی شناخت زیبایی های شگفت انگیز نروژ همراهی فرمایید.
راه آهن معروف نروژ با مسیر دیدنی و رویایی آن
خط ریلی راه آهن نروژ ۳۰۰۰ کیلومتر است که منظره ی اطراف آن بسیار زیبا و شگفت انگیز است و یک تجربه ی فوق العاده برای گردش در نروژ است که هرگز از این تجربه ناامید نخواهید شد . در میان این راه آهن ها راه آهن برگن و دوره بسیار معروف است که دارای چشم انداز های دیدنی و فوق العاده است.
مسیرآبی و کشتی نروژ
علاوه بر مسیر زمینی راه آهن فوق العاده ی نروژ مسیر آبی آن نیز به شدت معروف است به خصوص کشتی های هورتیگروتن که شما را با خاص ترین نقاط نروژ آشنا می کند.

کوه فلویِن

کوه فلوین یک قله با ارتفاع ۳۹۹ متر است که از بالا یک دید عای از شهر برگن دارد. با استفاده از قطار های ریلی می توان به راحتی به این منطقه سفر کرد و به غیر از آن به صورت پیاده و دوچرخه سواری هم می توان خود را به کوه رساند
شفق های قطبی
یعنی اینکه نروژ یکی از کشور هایی است که خورشید نیمه‌شب دارد. این پدیده‌ی خارق العاده هر سال نزدیک تابستان (اوج ارتفاع خورشید در یکی از نیمکره‌های عرضی کره زمین که طولانی‌ترین روز سال در آنجاست) رخ می دهد و در این زمان خورشید اصلا غروب نمی‌کند و مردم همواره در روشنایی روز قرار دارند. پدیده‌ی شفق قطبی به مدار شمالگان نیز شهرت دارد و دلیل آن وارد شدن ذرات ناشی از خورشید به اتمسفر زمین است.
جاده ی اقیانوس اطلس
سفر در جاده‌ی اقیانوس اطلس یک تجربه ی بی نظیر است که همیشه به بازدید کنندگان پیشنهاد می شود که این تجربه را از دست ندهند. طول این جاده ۸ کیلومتر استو در مسیر می توان از نقاط دیدنی آن منطقه یعنی کلیساهای مختلف قدیمی و دهکده های ماهیگیری دیدن کرد . این جاده جزو میراث فرهنگی نروژ به شمار می رود.

کوه های آلپ

کوه های لینگن آلپ تا مرز نروژ و سوئد ادامه دارند که شامل یخچال های طبیعی دیدنی , رودخانه و آب دره ها و قله های بسیاری مشی شود و در آن جا می توان از منظره ی شگفت انگیز شفق های قطبی استفاده کرد. این کوه ها دارای قله های بسیاری است که بلندترین آن قله ی جیکواره با ارتفاع ۱۸۳۳ است . از تفریحات این منطقه می توان به صخره نوردی و برف پیمایی , سورتمه سواری و اسکی اشاره کرد.

دهکده‌ی اِرشفیوربُتِن

یک از بهترین مناطق دیدنی نروژ و یک از بهترین نقاط برای دیدن شفق قطبی دهکده‌ی اِرشفیوربُتِن است که در انتهای آب‌دره‌ی اِرشفیورد قرار دارد. این دهکده‌ی زیبا با کوه های برفی پوشیده شده اند و محل بسیار مناسبی برای اسکی، سورتمه‌سواری و برف‌پیمایی است. اگر هم در تابستان به این منطقه سفر کنید می توانید به صخره نوردی و پیاده روی در این منطقه ی فوق العاده بپردازید.

تله‌کابین فییِلهایسِن

این تله کابین از دامنه‌ی کوه اِستورشتاینِن شروع شده و تنها با صرف زمان فقط ۴ دقیقه به بالای قله‌ ای با ارتفاع ۴۲۰متر می روید. چشم انداز این منطقه بسایر زیبا و خارق العاده است و جای بسیار مناسبی برای قدم زدن و لذت بردن از زندگی است . از دیگر تفریحات این منطقه می توان به دوچرخه‌سواری، پرش با چتر و اسکی نیز اشاره کرد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram