فروشگاه تمام عرض

روش های مهاجرت به کشور آلمان

دانمارک

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت و راه های اخذ شهروندی و شرایط مهاجرت به دانمارک می پردازیم.

مهاجرت کاری و اخذ اقامت دانمارک از طریق تخصص

دانمارک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد  که مهاجرت نیروی کار ماهر از سراسر جهان را می پذیرد.در بسیاری از مشاغل در این کشور نیروی کار ماهر و واجد واجد شرایط وجود ندارد. اگر شما دارای یکی از مهارت ها در یکی از این مشاغل هستید، شما می توانید یک اجازه کار و اجازه اقامت در زمان بسیار کم به دست آورید. مشاوره سربازی

مدت زمان ویزای کار و اقامت شما در دانمارک بستگی به طول قرارداد کار شما دارد. برای قرارداد کار دائم (کسانی که هیچ تاریخ پایان برای آنها در نظر گرفته نشده است) مجوز کار برای دوره اولیه به صورت 4 سال اعطا می شود. پس از این دوره در صورت ادامه کار درهمان شغل شما می توانید مجوز خود را تمدید کنید. برای قراردادهای کار موقت مجوز اقامت مدت زمان 6 ماه است. اگر شما کار دیگری در آن زمان پیدا کنید، باید برای ویزای جدید بر اساس کار جدید اقدام کنید. مشاوره کنکور تجربی

لازم به ذکر است با اخذ ویزای کار مجوز اقامت شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال شما نیز می شود.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

یکی از بهترین روش های مهاجرت به دانمارک برای افراد غیر اروپایی مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد. شما می توانید اجازه اقامت دانشجویی را با گرفتن پذیرش در هر یک از دانشگاه های دانمارک در طول زمان تحصیل خود کسب کنید. تحصیلات عالی در دانمارک در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. مشاوره خانواده

اخذ اقامت از طریق پیوستن یا الحاق به خانواده در دانمارک

اگر شما دارای بستگان نزدیک (همسر ، فرزند و یا سایر اعضای خانواده) در دانمارک هستید، شما می توانید برای اجازه اقامت بر اساس الحاق به خانواده اقدام کنید. این اجازه یک اجازه موقت می باشد، و تا زمانی که شما پیبند به قوانین باشید این اجازه قابل تمدید است. پس از چند سال، شما می توانید برای گرفتن اجازه اقامت دائم اقدام کنید. در صورت اخذ اقامت از این روش به شما حق کار در دانمارک نیز اعطا می شود.

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج در دانمارک

یکی از راه های مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج است. طبق قانون کشور دانمارک چنانچه فرد خارجی با یک تبعه دانمارکی ازدواج نماید، می تواند جهت اقامت در دانمارک و پس از آن دریافت تابعیت آن کشور اقدام نماید. تعدادی از شروط دریافت این نوع اقامت عبارت اند از : شخص متقاضی نباید در هنگام ازدواج با تبعه دانمارکی دارای همسر باشد ، تبعه دانمارکی باید نشان دهد که توانایی حمایت مالی افراد تحت پوشش خود من جمله همسر و فرزندان (در صورت وجود) را دارا است و هر دو طرف در هنگام ازدواج باید سن بالای ۲۴ سال داشته باشند تا بتوانند برای درخواست ویزای ازدواج دانمارک اقدام نمایند. لازم به ذکر است، فرد متقاضی که از طریق ازدواج به دانمارک مهاجرت کرده پس از دریافت اقامت کشور دانمارک و برای تمدید آن در سال های  بعد لازم است نسبت به یادگیری زبان دانمارکی و ادغام شدن در جامعه تلاش نماید.

همچنین طبق قوانین دانمارک چنانچه دو نفر به صورت قانونی ازدواج نکرده باشند، اما دارای رابطه پایدار حداقل شش ماهه (داشتن یک آدرس مشترک) باشند به عنوان زن و شوهر محسوب می گردند.

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای سرمایه گذاری

 یکی از راه های مهاجرت به دانمارک ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور است. لازم به ذکر است که فرد خارجی برای ثبت شرکت در کشور دانمارک باید شریکی با تابعیت کشور دانمارک داشته باشد که ۵۱ درصد سهام شرکت ثبت شده به اسم وی باشد. لازم به ذکر است که در ابتدا اقامت ۳ ساله ای به فرد متقاضی مهاجرت به دانمارک داده می شود و او باید طی این مدت نسبت به راه اندازی تجارت و بیلان کاری مثبت و استخدام حداقل ۲ نفر نیروی کار از شهروندان دانمارکی و بیمه کردن آن ها اقدام نماید.

اخذ تابعیت دانمارک از طریق تولد

اعطا تابعیت دانمارک به واسطه ی تولد بر مبنای اصل خاک و خون می باشد. طبق قوانین دانمارک کودکی که از پدر و مادری با تابعیت دانمارکی در خاک و یا خارج از خاک دانمارک متولد شود ، کودکی که از پدری با تابعیت دانمارکی و مادر خارجی در خاک و یا خارج از خاک دانمارک متولد شود ، کودکی که از مادری با تابعیت دانمارکی و پدر خارجی در خاک و یا خارج از خاک دانمارک متولد شود ، کودکی که از پدر و یا مادر مقیم دانمارک متولد شده باشد و 8 سال در این کشور زندگی کرده باشد و در نهایت کودک متولد شده از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت در قلمرو کشور دانمارک میتوانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram