فروشگاه تمام عرض

روش های مهاجرت به کشور برزیل

برزیل

برزیل یکی از کشورهای صنعتی آمریکای جنوبی و دارای اقتصادی رو به پیشرفت می باشد. از این رو این کشور همواره به عنوان یکی از مقاصد مهاجران در جهان شناخته شده است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با راه های مهاجرت به برزیل آشنا کنیم.

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل

یکی از روش های دریافت ویزا ، مهاجرت تحصیلی به برزیل می باشد. تحصیل در برزیل برای دانشجویان در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. کشور برزیل دارای دانشگاه هایی شناخته شده در جهان و آمریکای جنوبی هستند. مثلا دانشگاه سائوپائولو در ایالت سائوپائولو مشهورترین دانشگاه این کشور و دارای رتبه ۱۴۳ در جهان می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی برزیل تقریبا رایگان است ولیکن دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و مقطع تحصیلی شهریه ای در حدود ۵٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰ $ خواهد داشت.

بورسیه های ارائه شده در کشور برزیل فقط در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. به صورت کلی می توان بورسیه های کشور برزیل را به ۲ دسته تقسیم نمود. دسته اول بورسیه هایی است که به صورت fund ارائه می شوند و نه تنها کلیه هزینه های فرد را پوشش می دهند بلکه به متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد ماهیانه ۷۰۰$ و برای متقاضیان مقطع دکتری ماهیانه ۹۰۰$ الی ۱۲۵۰$ تعلق می گیرد. دسته دوم بورسیه هایی هستند صرفا هزینه های تحصیل فرد را پوشش می دهد.

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق تولد فرزند

یکی از آسان ترین روش ها برای اخذ تابعیت  برزیل تولد است چرا که سیستم اعطای تابعیت در کشور برزیل بر مبنای خاک می باشد. این بدان معنی است که اگر فرزند در خاک کشور برزیل متولد شود، به واسطه همین تولد، تابعیت و پاسپورت برزیل به او اعطا می شود. لازم به ذکز است هزینه های درمانی، هزینه زایمان و هزینه های مربوط به تولد فرزند در برزیل تقریبا رایگان است که این مزیت شامل کلیه اتباع و افراد مقیم و غیر مقیم و حتی توریست ها نیز می شود.

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

همانند خیلی از کشور های دیگر یکی از روش های مهاجرت به برزیل ازدواج است. به این صورت که اگر فردی با یک شخص تبعه کشور برزیل ازدواج نمایید به این واسطه می تواند اقامت دائم کشور برزیل را کسب نمایید.

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری

در برزیل افراد می توانند از راه های مختلف از جمله خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران باید یک سری اسناد مالی ارائه دهند که نشان دهد می‌توانند به صورت تقریبی سرمایه‌ بالایی را به صورت مستقیم به برزیل وارد کنند. مبلغ دقیق میزان سرمایه‌گذاری به صورت سالیانه توسط وزارت کار و شورای ملی مهاجرت این کشور تعیین می‌گردد. در این حالت، درخواست ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت به برزیل باید مستقیما توسط شرکت به وزارت کار برزیل اقامه گردد. در روش خرید ملک افراد باید حداقل تا ۱ میلیون رئال برزیل (معادل حدود ۳۵۰ هزار دلار) یک ملک تجاری را خریداری کنند. در روش ثبت شرکت نیز افراد باید تا حدود ۵۰ الی ۶۰ هزار دلار بتوانند به عنوان سرمایه شرکت در حساب خود داشته باشند. در روش کارآفرینی نیز افراد باید بتوانند تعدادی از بیکاران در کشور برزیل را در شرکت یا بیزینس خود استخدام نمایند. در این روش ها متقاضیان در ابتدا یک اقامت یک ساله را دریافت می کنند و در صورتی که بتوانند سالیانه بیزنس خود را حفظ کنند و مالیات پرداخت کنند می توانند هر سال اقامت خود را تمدید کرده و پس از ۵ سال اقامت دائم دریافت نمایند. همچنین پس از گذشت حدود ۲ سال نیز میتوانند درخواست تابعیت برزیل را نمایند.

اخذ اقامت کاری در برزیل

برای دریافت ویزای کار در کشور برزیل، شرط اول آن است که فرد دارای یک دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی معتبر از این کشور باشد. این بدان معنی است که باید کارفرمایی که در کشور برزیل به صورت قانونی اجازه استخدام بین المللی را دارد ، از شما دعوت به همکاری کند. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت این نوع ویزا اثبات ارجهیت داشتن شما به نیرو های کار موجود در برزیل می باشد. همچنین دانش زبان، نقش تعیین کننده ای برای احراز صلاحیت فرد متقاضی دارد و دانستن زبان پرتغالی در این بین بسیار موثرتر از زبان انگلیسی است. کار در برزیل بعد از ۳ الی ۴ سال اقامت موقت فرد را به اقامت دائم برزیل می رساند و پس از آن افراد نیز می توانند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram