فروشگاه تمام عرض

روش های مهاجرت به کشور بلژیک

بلژیک

کشور بلژیک به جهت ارزش بالای پاسپورت (امکان سفر به بیش از 145 کشور دنیا) ، شریط رفاهی ، توسعه اقتصادی و … همواره یکی از مقاصد محبوب مهاجران بوده است. ولیکن به جهت همین دلایل ذکر شده و مزایای بسیار تابعیت بلژیک اعم ازتحصیل رایگان در کشور های عضو اتحادیه اروپا ، بهره مندی رایگان از امکانات رفاهی و خدمات درمانی و… این کشور را به یکی از کشور های سخت گیر در زمینه ی مهاجرت تبدیل نموده است. برای مثال جهت دریافت اقامت بلژیک متقاضی به هر روشی که اقدام کند ابتدا اقامت یک ساله به او داده می شود. بعداز اقامت یک ساله هر سال به مدت 5 سال اقامت خود را تمدید میکند و پس از 5 سال میتواند به اقامت دائم برسد. در این مقاله سه روش اصلی جهت اخذ ویزا و تابعیت بلژیک  را بررسی میکنیم. مشاوره کنکور تجربی

ازدواج با فرد تبعه بلژیکی

اولین روش جهت دریافت اقامت بلژیک ازدواج با یک شهروند بلژیکی می باشد. ولی استفاده از این روش برای اخذ تابعیت بلژیک بسیار پیچیده تر از سایر کشور هاست. برای تبدیل اقامت این روش به اقامت دائم و در نهایت تابعیت کامل این کشور متقاضی حتما باید به مدت 5 سال در کشور بلژیک زندگی کرده باشد. از این 5 سال باید مدت 3 سال را با همسر بلژیکی خود زندگی مشترک داشته باشد. همچنین متقاضی می بایست به یکی از سه زبان آلمانی، هلندی و فرانسوی تسلط کامل داشته باشد. داشتن روابط اجتماعی بالا و حضور مثبت در اجتماع از دیگر شروط لازم است. بطور مثال حضور مثبت در اجتماع یعنی شما در یک موسسه خیریه فعالیت داشته باشید. مشاوره سربازی

اخذ اقامت بلژیک از طریق تحصیل

برای اخذ این نوع اقامت باید در یک موسسه عالی آموزشی یا دانشگاه بلژیکی پذیرفته شوید. البته پذیرفته شدن در دانشگاه های این کشور با توجه به تواناییهای فرد، توسط اساتید صورت میپذیرد.پس از پذیرفته شدن متقاضی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت میکند. پس از تحصیل حتی میتواند برای اخذ اقامت دائم خود اقدام نماید. بعضا متقاضیانی وجود دارند که برای مهاجرت به بلژیک به عنوان کارآموز اقدام می کنند. این روش برای مختص افراد بین 18 سال تا 30 سال می باشد. حداقل حقوق دریافتی در کارآموزی طبق قانون وزارت کار این کشور دریافت می شود. لازم به ذکر است در این نوع مهاجرت متقاصی باید بیش از یک سال کار کند. برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک داشتن تمکن مالی متقاضی در حین و ادامه تحصیل الزامیست. همچنین فرد متقاضی باید دارای گواهی بیمه سلامت باشد. جهت استفاده از شرایط کار و تحصیل همزمان ، متقاضی می بایست کاری که حین تحصیل انتخاب میکند متناسب با رشته تحصیلی اش باشد.

اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت بلژیک اقدام از طریق سرمایه گذاری است. کسانی که در این کشور سرمایه گذاری میکنند میتوانند به مدت سه سال اقامت دائم داشته باشند. با اخذ اقامت دائم سرمایه گذاران می توانند به صد کشور دیگر سفر و مهاجرت کنند. مسئولین دولتی تابعیت بلژیک را بعد از مدت هفت سال به سرمایه گذاران خارجی می دهد.

مجوزهای کاری در کشور بلژیک 4 نوع می باشند که عبارتند از :

مجوز کاری نوع  A : برای دریافت این نوع مجوز ابتدا باید مجوز نوع B را دریافت کرده باشید. به عبارتی با مجوز نوع B باید به مدت 4 سال در طی 10 سال در بلژیک فعالیت کاری داشته باشید. مجوز کاری نوع A دارای مدت زمان نا محدود می باشد.

مجوز کاری نوع  B : مجوز کاری نوع B به مدت یکسال معتبر بوده و قابل تمدید می باشد. این مجوز برای مشاغل خاص و همچنین به متخصصها، کارمندان و محققین اعطا میگردد. نحوه اخذ این مجوز بدین صورت است که یک کارفرما در بلژیک درخواست نیرو دهد و شما به استخدام شرکت کارفرما دربیایید. پس از استخدام ، مجوز نوع B برای شما صادر می گردد. توجه داشته باشید که شما فقط در شرکتی که استخدام شده اید می توانید مشغول به کار شوید.

مجوز کاری نوع  C : مدت زمان اعتبار مجوز کاری نوع C یکساله و قابل تمدید می باشد. متقاضیان این نوع مجوز کسانی هستند که قصد اقامت موقت در این کشور را دارند. این نوع مجوز بیشتر به پناهندگان، افراد کنسولگری، سفیران و دانش آموزان تعلق می گیرد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram