فروشگاه تمام عرض

شرایط مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

اتریش یکی از کشورهای مرکزی قاره اروپا میباشد که متقاضیان زیادی جهت مهاجرت به اتریش وجود دارند.  پایتخت کشور اتریش، وین  و مساحت کلی کشور اتریش حدود 83.855 کیلومتر مربع میباشد. کشور اتریش از سمت شمال با کشورهای آلمان و جمهوری چک همسایه میباشد. همچنین از سمت غرب، همسایگانی مانند لیختن اشتاین و سوئیس وجود دارند. اتریش از سمت جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از سمت شرق با مجارستان و اسلواکی همسایه است.

جمعیت کشور اتریش حدود 8/5 میلیون نفر است که باعث افزایش تعداد مهاجرت به اتریش شده است. ساکنان اصلی کشور اتریش شامل اتریشی ها و کشورهای همسایه مانند ایتالیا، اسلوونی و اسلواکی میباشد. آب و هوای کشور اتریش به دلیل وجود کوههای آلپ، دارای باران  و برف زیادی میباشد. به طور کلی هوای مناسب که نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم، مناسب شهروندان اتریشی میباشد. مردم کشور اتریش به زبان آلمانی صحبت کرده و دارای فرهنگ و رفتاری اجتماعی میباشند.

به لحاظ سکونت در اتریش، باید گفت که  اتریش هشتمین مقصد گردشگران در جهان میباشد. کشور اتریش، رفاه زیادی برای شهروندان ایجاد کرده که موجب مهاجرت به این کشور شده است. با توجه به جنگ جهانی دوم، اتریش مانند بسیاری از کشورها دچار ضعف شرایط اقتصادی شد. اما با توجه به توسعه اخیر، اتریش یکی از ثروتمندترین و مدرن ترین کشورهای اروپایی شده است.

از صنایع و کالاهای صادراتی کشور اتریش میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

مواد غذایی، کالاهای پزشکی، انواع داروهای سلامتی،  تجهیزات صنعتی،  فولاد و آهن، کاغذ و موارد دیگر. افراد زیادی به عنوان توریست به کشور اتریش سفر کرده و از جاذبه های گردشگری بازدید میکنند. صنایع چوب، شیمی، کاغذ سازی، اتومبیل سازی، ماشین آلات، تنقلات و الکترونیک از صنایع اصلی اتریش هستند. با توجه به شرایط رفاهی کشور اتریش، نرخ بیکاری این کشور حدود 5/3 درصد میباشد. به دلیل نیروی کم کاری در شرکتها و کارخانه ها، دستمزدها نسبت به دیگر کشورها بیشتر میباشد.  تقریباً هر شغلی در اتریش وجود دارد که شهروندان میتوانند از آن شغل استفاده کنند. مهندسی برنامه ریزی، مکانیک، وب، ساختمان، مدیریت کالا و معدن، برخی از مشاغل کشور اتریش میباشد.

 روشهای مهاجرت به اتریش

جهت مهاجرت به اتریش، روشهای متعدد و متنوعی وجود دارد که هر کدام ویژگی خاصی دارند. از جمله روشهایی که میتوان توسط آنها به کشور اتریش، سفر و مهاجرت نمود موارد زیر است:

-مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه

-مهاجرت از طریق کار و شغل

-مهاجرت از طریق ازدواج

-مهاجرت از طریق تمکن مالی

-مهاجرت از طریق خرید ملک در اتریش

-مهاجرت از طریق ثبت یک شرکت جدید در اتریش

-مهاجرت از طریق پناهنده شدن در اتریش

-مهاجرت از طریق تابعیت اتریش

امروزه هر شخصی که به کشور دیگری سفر میکند، با دلایل شخصی خود به کشور مهاجرت میکند. ممکن است دانشجویان علاوه بر اهداف تحصیلی در رشته های مختلف، هداف شغلی نیز داشته باشند. مهاجرت به اتریش در روش پناهنده شدن به این صورت است که شخص، پناهنده کشور مقصد میشود. در صورتی که افراد پناهنده، دلایل مشخصی داشته باشند، میتوانند از طریق پناهندگی،  مهاجرت کنند.

یکی از دیگر روشهای مهاجرت، این است که شخص با هدف داشتن شغل حرفه ای به کشوری برود. بعضی از مهاجران افرادی هستند که به صورت موقت از طریق کارفرما،  وارد کشور اتریش میشود. روش تحصیلی نیز اقامتی موقت است که مربوط به دانشجویان میباشد و روشی پر طرفدار میباشد. در صورتی که فرزندی از پدر و مادر اتریشی متولد شود، تابعیت اتریش به فرزند تعلق میگیرد.

هر یک از روشهای بیان شده در زمینه مهاجرت، جهت اقامت موقت و دائم در کشور اتریش میباشد. در صورتی که دانشجویان بخواهند وارد کشور اتریش شوند، لازم است از یکی از طرق بیان شده اقدام نمایند.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی از روشهای معمول و پر طرفدار جهت مهاجرت به اتریش، مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در اتریش است. یکی از دانشگاههای اتریش که دارای قدمت زیادی نیز میباشد، دانشگاه وین میباشد. تحصیلات در اتریش دارای شرایط و ضوابط مشخص و خاصی دارد که مهم و ضروری میباشد. تحصیلات در اتریش در دانشگاههای دولتی به صورت تقریبا رایگان صورت میگیرد. پذیرش دانشجو در دانشگاه های اتریش به قبولی دانشجویان در دانشگاه دولتی، مرتبط میشود.

یکی از شروط قبولی در دانشگاه های اتریش این است که در آزمون ورودی نیز نمره قبولی آورده شود. ارائه مدرک زبان آلمانی یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های اتریش میباشد. یکی از ویژگیهای تحصیل در اتریش این است که به همراهان دانشجو، ویزا داده میشود. حق و حقوق دانشجویان در زمان تحصیل این است که بتوانند همزمان با تحصیل، کار هم داشته باشند.

دانشجویانی که مهاجرت به اتریش را به سایر کشورها ترجیح میدهند از کشورهای مشخصی میباشند. کشورهای روسیه، ایران و ترکیه از سه کشوری است که بیشترین متقاضی را دارند. امروزه به دلیل شرایط مناسب در دانشگاه های اتریش، تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور بیشتر شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram