فروشگاه تمام عرض

محیط زیست کانادا

محیط زیست کانادا

محیط زیست کانادا تمیز است یا نه؟

کانادا از جمله کشورهای سردسیر می‌باشد که در نزدیکی سیبری واقع شده است. با این که کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا شناخته می‌شود، اما بیش از ۶۰ درصد مساحت آن قابلیت سکونت را ندارد. در این کشور تنوع بومی فراوانی وجود دارد و شما می‌توانید در آن با انواع گونه‌های گیاهی و جانوری آشنا شوید. کانادا که بیشترین بخش را در آمریکای شمالی اشغال کرده است، از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام و از شمال نیز با اقیانوس منجمد شمالی مرز دارد. ما در این مقاله سعی می‌کنیم شما را به صورت کامل با محیط زیست کانادا بیشتر آشنا کنیم.(ویزا خزل)

این کشور که از مجموعه ۱۰ استان و ۳ قلمرو تشکیل شده است، محیط زیست گسترده و وسیعی دارد. به طور کلی می‌توان کانادا را از نظر آب و هوایی به مناطق زیر تقسیم کرد:

منطقه آتلانتیک

منطقه آتلانتیک یا Atlantic که از مجموعه پنج استان مختلف به نام‌های پرنس ادوارد آیلند، نیوفاندلند، لابرادور، نیوبرانزویک و نوآ اسکوشیا به وجود آمده است. این منطقه نسبت به تمام قسمت‌های کانادا از نظر آب و هوایی معتدل‌تر است و به همین دلیل در آن کشاورزی رایج می‌باشد. علاوه بر این، ماهیگیری و توریسم نیز از راه‌های دیگر درامد زایی در این منطقه به شمار می‌رود.

کانادای مرکزی

کانادای مرکزی همان طور که از اسمش می‌توان حدس زد، در مرکز این کشور قرار دارد. این منطقه پرجمعیت‌ترین بخش کشور محسوب می‌شود که در آن استان‌هایی مانند انتاریو و کبک وجود دارند. جالب است بدانید که این دو استان بیش از سه چهارم جمعیت کل کانادا را در خود جای داده‌اند. کانادای مرکزی از نظر اقلیمی اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل کارشناسان محیط زیست توجه ای به آن دارند.

منطقه پریری

مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا سه استانی هستند که در این منطقه قرار دارند. بیشتر زمین‌های این قسمت هموار هستند و به همین دلیل از آنها برای کشاورزی استفاده می‌شود. اداره محیط زیست کانادا در این منطقه‌ها قوانین سخت‌گیرانه‌تری دارد چرا که دولت این کشور نمی‌خواهد بهترین منابع غذایی خود را به دلایل زیست محیطی از دست بدهد. همچنین جالب است بدانید که این منطقه سرشار از منابع انرژی است و کوه‌های راکی نیز در آن قرار دارد.(اخذ انواع ویزا )

سواحل غربی

سواحل غربی شامل یک استان به اسم بریتیش کلمبیا می‌باشد که به دلیل دامنه‌ها و جنگل‌های بسیار زیبایش از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. در این منطقه بیش از یک دوم جنگل‌های کاج کانادا وجود دارد. جالب است بدانید که صنعت الوار در کانادا تب داغی دارد و به همین دلیل در این منطقه می‌توانید با شرکت‌های الوار بری بسیاری مواجه شوید. علاوه بر صنعت چوب، ماهیگیری نیز در این منطقه بسیار رایج است و سهم بسیار زیادی در اقتصاد کشور دارد.

منطقه شمال

منطقه شمال کم جمعیت‌ترین قسمت کشور است که دلیل این موضوع نیز سرمای غیر تحمل می‌باشد. البته این منطقه از نظر اقتصادی بسیار مهم است چرا که بیش از ۹۰ درصد مناسب نفت و گاز و همچنین طلا در آن وجود دارد. این منطقه شامل سه بخش نورت وست تریتوریز، یوکان و نوناویت می‌شود. منطقه شمال یک سوم زمین‌های کانادا را پوشش می‌دهد که جمعیتی کمتر از ۳ میلیون نفر در آنها زندگی می‌کنند.

آب و هوای کانادا

بر اساس آمارهایی که توسط اداره محیط زیست کانادا منتشر شده، در زمستان متوسط دمای روزانه در شهرهای این کشور چیزی در حدود دو و نیم تا ده درجه زیر صفر می‌باشد. تابستان‌ها اما متوسط دما در حدود شانزده تا بیست و هشت درجه سانتی گراد است. مسلماً قسمت‌های جنوبی دمای بهتری دارند و حتی ممکن است در گرم‌ترین روز تا سی و پنج درجه افزایش دما داشته باشند. قسمت‌های شمالی اما در زمستان سرمای غیرقابل تحملی دارد تا جایی که دما تا چهل درجه زیر صفر هم کاهش پیدا می‌کند. با این که بیشتر مردم تصور می‌کنند کانادا همواره برفی است، اما باید بدانید که در قسمت‌های کم ارتفاع این کشور مانند استان بریتیش کلمبیا به ندرت در طول سال برف می‌بارد.

پوشش گیاهی کانادا

همان طور که اشاره شد، محیط زیست کانادا بسیار متنوع است. در برخی از قسمت‌ها شما می‌توانید درختان میوه پرورش دهید و در برخی از قسمت‌ها تنها درختانی که توانایی رشد کردن دارند، کاج است. به صورت کلی می‌توان پوشش گیاهی این کشور را در دو بخش استپ و توندرا دسته بندی کرد.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram