فروشگاه تمام عرض

ویزای تحصیلی المان

ویزای تحصیلی المان

تحصیل در بهترین دانشگاه با ویزای تحصیلی المان

آلمان به‌عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت می‌باشد. این به خاطر آن است که اقتصاد، سیستم آموزشی و فرصت‌های شغلی به‌خوبی در این کشور اجرا می‌شود. مردم از سراسر جهان می‌خواهند فرصتی برای حرکت به آلمان داشته باشند.

برای ویزای تحصیلی المان، به دلیلی معتبر نیاز خواهید داشت. راه‌های متعددی وجود دارد که شهروندان خارجی می‌توانند به آلمان سفر کنند، مانند مهاجرت آلمان برای اشتغال، تحصیلات، کارآفرینان و… .

آلمان یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای دانشجویان اتحادیه اروپا و بین‌المللی در سراسر جهان است. انواع مختلفی از دانشگاه‌ها وجود دارد که همه آن‌ها کیفیت عالی را ارائه می‌دهند.(ویزا خزل)

مهاجرت تحصیلی به المان

شرایط عمومی برای مهاجرت به آلمان

باوجوداینکه بسیاری از روش‌های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هرکدام از آن‌ها دارای الزامات خاص است، در برخی از آن‌ها هم شباهت وجود دارد. برای رفتن به آلمان، باید معیارهای زیر را داشته باشید: ثبات مالی، بیمه درمانی، مهارت اساسی…

مرحله‌ی اول برای مهاجرت  به آلمان: ثبات مالی را ثابت کنید.مشاوره کنکور تجربی

هر هدف مهاجرتی متفاوت دارای آستانه مالی است که متقاضیان باید برآورده کنند، اما بااین‌وجود، متقاضیان باید ثابت کنند که می‌توانند خود را در آلمان تأمین کنند. حتی اگر شما در آلمان کارکنید، باید مبلغ اولیه‌ای را برای پوشش هزینه‌های خود بپردازید تا حقوق و دستمزد خود را دریافت کنید.

مرحله‌ی دوم برای مهاجرت  به آلمان: بیمه درمانی داشته باشید.

شما نمی‌توانید بدون پوشش بیمه بهداشتی معتبر به آلمان مهاجرت کنید. راه‌هایی برای دریافت بیمه بهداشتی آلمان توصیه‌شده است، زیرا نمی‌توان مطمئن باشید که مقامات آلمان بیمه درمانی خارجی را قبول خواهند کرد.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

مرحله‌ی سوم برای مهاجرت به آلمان: دارای حداقل مهارت اساسی در زبان آلمانی

برای داشتن زندگی در آلمان، باید آلمانی را بدانید. چارچوب مشترک اروپایی برای مرجع زبان‌ها دارای سه سطح مهارت زبان، A، B و C است. هر یک دارای دو بخش است؛ بنابراین مهارت زبان در A1 / A2 یا پایه، B1 / B2 یا مهارت زبان و C1 / C2 مهارت‌های پیشرفته زبان تقسیم می‌شود. برای جواز مهاجرت به آلمان، شما باید امتحان دهید و به سطح A1 یا B1 برسید. اگر می‌خواهید یک اقامت دائم دریافت کنید، به مهارت بالاتری از C1 یا C2 نیاز خواهید داشت.

مرحله‌ی چهارم برای مهاجرت به آلمان:ویزای آلمان دریافت کنید

شهروندان این کشورها باید قبل از ورود به آلمان درخواست ویزای خود را اعلام کنند.

مهاجرت تحصیلی به المان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

بسیاری از مردم این را نمی‌دانند که آلمان  آموزش‌های رایگان را ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که برخلاف مکان‌هایی مانند ایالات‌متحده که هزینه‌های هنگفتی برای اتباع دارند، دانشگاه‌ها در آلمان هزینه‌های بسیار کمتری دارند. ازاین‌جهت، آلمان محل مهمی برای مهاجرت به‌منظور آموزش است. برای  ویزای تحصیلی المان باید سریعتر اقدام کنید. اگر ویزای تحصیلی خود را برای آلمان دریافت کرده و موفق شدید مدرک تحصیلی خود را به دست آورید، می‌توانید در آلمان برای یافتن یک شغل، برای مدت محدودی باقی بمانید. در این مدت شما می‌توانید یک کار پیدا کنیدو شما مجاز به اقامت در آلمان هستید، گزارش‌ شده است که تا 54 درصد از دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی در آلمان هستند، در کشور اقامت دارند و توانستند شغلی پیدا می‌کنند.

اخذ ویزا به‌زودی!

قبل از انجام هر کار دیگری، برای درخواست ویزای دانشجویی باید از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود استفاده کنید. تاریخ‌های موجود را بررسی کنید و قرار ملاقات در سیستم آنلاین در وب‌سایت سفارت یا کنسولگری آلمان تنظیم کنید. به‌زودی پس‌ ازآن شما قادر خواهید بود زمان خروج خود را برنامه‌ریزی کنید.

هزینه ویزای دانشجویی

هزینه درخواست ویزا دانشجویی آلمان  75EUR است . دانشجویان متقاضی باید هزینه ویزا را با یک انتقال بانکی پرداخت کنند. چک یا کارت اعتباری پذیرفته نمی‌شوند. سفارش پول باید به نام سفارت / کنسولگری در کشور خودتان باشد. لطفاً توجه داشته باشید که اگر درخواست شما برای ویزای دانشجویی رد شود، هزینه ویزای شما بازپرداخت نخواهد شد.

چه مدت طول می‌کشد تا یک ویزای دانشجویی آلمانی گرفته شود؟

مدت‌زمان پردازش برای ویزای تحصیلی طولانی‌مدت آلمان می‌تواند از 6 تا 12 هفته از روز درخواست اعمال شود. درحالی‌که آلمان ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت را معمولاً در مدت 15-30 روز تصمیم می‌گیرند.

کارشناسی و کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی اولین مدرک دانشگاهی است. این مبانی سوژه را آموزش می‌دهد و به‌عنوان یک دوره کامل تحصیلی شناخته‌شده است که به شما امکان می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی به حرفه خود بپردازید. رایج‌ترین دوره‌های لیسانس، لیسانس هنر (BA)، لیسانس علوم (کارشناسی) و لیسانس مهندسی (BEng) است.(اخذ انواع ویزا )

انواع ویزا تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی المان برای مطالعات و تعدادی از سطوح و درجه تحصیلی صادر می‌شود. این شامل دوره‌های کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و … است.

 • ویزای دانشجویی آلمان: این ویزای استاندارد دانشجویی مختص دانشجویان بین‌المللی است که در یک دانشگاه آلمانی پذیرفته‌شده و آماده تحصیل در یک برنامه دانشگاهی هستند.
 • ویزای دانشجویی متقاضی آلمان: در صورتی که نیاز به پذیرش در دانشگاه آلمان داشته باشید شما نیاز به این ویزا دارید. این ویزا به شما اجازه نمی‌دهد که در آلمان تحصیل کنید، این ویزا تنها برای پروسه تحصیلی دانشگاه معتبر است.
 • ویزای دوره زبان آلمانی کهشما برای تحصیل در یک دوره زبان آلمانی در آلمان نیاز به این نوع ویزا دارید.
مدارک موردنیاز ویزای دانشجویی

مهم‌ترین الزامات در طول روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارت‌اند از:

اسناد درخواست ویزا:
 • فرم درخواست ویزای ملی را به‌درستی پر و امضاشده باشد.
 • گذرنامه معتبر ملی شما.
 • گواهی تولد شما
 • گواهی ازدواج شما (اگر ازدواج‌کرده‌اید)
 • گواهی تولد فرزند شما (اگر فرزندی دارید)
 • 3 تا از عکس‌های اخیر خود به سبک گذرنامه
 • فتوکپی از محل اقامت قبلی آلمان. (اگر قبلاً اقامت داشته‌اید)
 • ویزای قبلی شینگن
 • مجوز اقامت قبلی در آلمان.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram