فروشگاه تمام عرض

نگارخانه های هنری انگلستان

نگارخانه های هنری انگلستان از جمله جاذبه های دیدنی و شگفت انگیزی است که همه ساله میزبان جمع کثیری از گردشگران و بازدید کنندگان از اقصی نقاط دنیا است.

نگارخانه های هنری انگلستان سرشار از گنجینه های هنری ارزشمند و نایابی است که چشم هر بیننده ای را به خود معطوف کرده و بهشت عاشقان فرهنگ، هنر و تاریخ است.

آثاری که از نقاط گوناگون جهان، هنرمندان برجسته جهان و بعضا توسط کلکسیونر ها و ثروتمندان انگلستان خریداری شده و در به تدریج به این موزه ها اهدا گشته و یا صاحبان آن با احداث موزه به نام خود، گنجینه های شخصی خود را به معرض دید مخاطبین گذاشته اند.

حال با هم در این نوشتار به بررسی تعدادی از معروف ترین نگارخانه های هنری انگلستان می پردازیم

 

گالری هیوارد

 

گالری هیوارد (Hayward Gallery) در منطقه southbank center شهر لندن قرار داشته و محل برگزاری تعداد زیادی از نمایشگاه های هنری با شهرتی جهانی است.

این نگارخانه در ۹ ژوییه سال ۱۹۶۸ تاسیس شده و بنای آن بر مبنای سبک Brutalist طراحی و ساخته شد و جالب آن که تنها نگارخانه در سطح جهان است که با این زبان طراحی، ساخته شده است.

تیت مدرن

 

تیت مدرن (Modern Tate) نام یکی از زیرمجموعه های موسسه بریتانیایی تیت و از نگارخانه های هنری انگلستان است، این موسسه ابتدا در سال ۱۸۹۷ و با نام گالری ملی هنر بریتانیا تاسیس شد، اما در سال ۱۹۳۲ به واسطه آن که آثار به نمایش گذاشته شده در مجموعه افزایش یافت و هنری تیت مجموعه دار بزرگ، آثار خود را به این موسسه بخشید و نام خود را به تیت تغییر داد و شامل چهار مجموعه گالری و موزه است شامل تیت مدرن ،تیت بریتانیا، تیت لیورپول و تیت سنت ایوز.

تیت مدرن، که از مشهورترین نگارخانه های هنر در جهان بوده و شکل عجیب ساختمان آن به این علت است که در ابتدا یک نیروگاه به نام بنک ساید بوده و ضمنا موقعیت قرارگیری آن به واسطه نزدیکی به رودخانه تایمز لندن، جالب توجه است.

این نگارخانه پربازدیدترین موزه هنرهای مدرن جهان است و سالانه بیش از چهار و نیم میلیون نفر از آن بازدید می کنند.

 

آکادمی هنرهای سلطنتی

 

آکادمی هنرهای سلطنتی (The Royal Academy of Arts ) یکی از مشهورترین نگارخانه های هنری انگلستان است که در شهر لندن جای داشته و نمایشگاه های هنری به نام نمایشگاه تابستانی آکادمی سلطنتی سالانه در آن برگزار می شود.

این آکادمی یکی از اصلی ترین انجمن های هنرمندان بریتانیا است که در سال ۱۷۶۸ میلادی توسط جرج سوم پادشاه انگلستان تاسیس شده.

دفتر مرکزی موزه هنر و بخش های مربوط به آموزش آکادمی هنرهای سلطنتی در وست مینیستر لندن قرار دارد.

 

گالری ملی پرتره

گالری ملی پرتره یا The National Portrait Gallery مهم‌ترین موزه دنیا هنر است و علت آن گنجینه ای شامل بیشترین پرتره های جهان ( در حدود ده هزار پرتره ) است.

این نگارخانه در سال ۱۸۵۶ افتتاح شد و به همین دلیل اولین گالری پرتره  در سطح جهان است و در آن مجموعه تصاویر و پرتره هایی از پادشاهان و ملکه های انگلستان، بازیگران، موسیقیدان ها و بسیاری از افراد مشهور قرار دارد.

 

نگارخانه ملی لندن

 

نگارخانه ملی لندن (London’s National Gallery) نیز یکی از نگارخانه های هنری انگلستان است که در سال ۱۸۲۴ میلادی تاسیس شده و در اطراف میدان ترافالگار واقع شده است.

این مجموعه از برجسته‌ترین موزه های هنری جهان است و مجموعه ای شامل ۲۳۰۰ نقاشی از قرون ۱۳ الی ۱۹ میلادی است.

 

گالری تیت بریتانیا

 

گالری تیت بریتانیا(The Tate Britain Gallery ) در منطقه Millbank لندن قرار داشته و همانطور که پیشتر نیز اشاره شد از زیر مجموعه های موسسه تیت می باشد.

این نگارخانه در سال ۱۸۹۷ میلادی تاسیس شده و دارای شاهکارهای هنری بسیاری متعلق به سال ۱۵۰۰ میلادی به بعد است،شاهکارهایی از هنرمندانی چون هوگارت، میلاز، دامین هیرست، فرانسیس بیکن، گینزبورو و ویلیام ترنر.

 

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram