فروشگاه تمام عرض

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ چگونه است؟

این کشور به عنوان یکی از گران قیمت ترین کشورهای جهان برای بازدید شناخته می شود ، اما زندگی در نروژ چقدر هزینه دارد؟
شما سوال را مطرح می کنید و این سؤالات ساده و قابل درک هستند ، اما پاسخ ها متأسفانه چندان ساده نیستند.جواب کوتاه این سوال است که بله ، نروژ یک کشور گران است. اما حقیقت بسیار پیچیده تر از آن است.
به صورت دقیق تر ، نروژ به دلیل نرخ ارز ، یک کشور گران قیمت برای بازدید به حساب می آید. اگر برای زندگی و کار به اینجا بیایید ، باید کرون نروژی هزینه کنید. معنی آن این است که باید مقایسه قیمت ها با کشور خود را هرچه سریع تر فراموش کنید! در عوض ، قیمت ها را با حقوقی که در نروژ به دست می آورید مقایسه کنید و به آنچه در پایان ماه مانده است نگاه کنید زیرا به طور کلی ، حقوق در نروژ نسبت به اکثر کشورها بالاتر است. معنی آن این است که شما پول بیشتری به همراه دارید تا قیمت های بالاتر را بپردازید این همچنین توضیح می دهد که چرا موارد خدمات در نروژ بسیار گران هستند – فکر کنید رستوران ها ، کافه ها ، هر چیزی شامل یک هزینه انسانی قابل توجهی می شود. ولی باید این نکته را مدنظر داشته باشید که صرف نظر از هزینه های نسبی زندگی ، حداقل برای چند ماه باید بتوان بدون درنظرگرفتن حقوق ماهیانه به زندگی پرداخت و این که توانایی تامین هزینه ها را داشت تا بر شوک حاصل از برچسب قیمت کالاهایی مانند مواد غذایی ، غذای بیرون و هزینه های دیگر غلبه کنید.

مالیات مصرف

MVA نوعی مالیات بر فروش یا مالیات بر ارزش افزوده است که برای کالاها و خدمات خریداری شده در نروژ انجام می گردد. MVA در اکثریت قریب به اتفاق کالاها و خدمات تاثیر گذاشته اما برخلاف ایالات متحده ، مالیات همیشه در قیمتی که کالاها و خدمات مصرفی می بینید است. میزان استاندارد ۲۵٪ MVA است ، مانند سایر کشورهای اسکاندیناوی. نرخ پایین تر ۱۲٪ برای موارد مختلفی مثل غذا ، حمل و نقل عمومی ، اسکان و بلیط سینما اعمال می شود. برخی موارد مانند خدمات درمانی و آموزش از MVA معاف هستند.

هزینه جابجایی

یكی از بزرگترین مشكلات مهاجران جدید ، هزینه اولیه جابجایی است.
نروژ نه تنها یک کشور گرانقیمت است ، بلکه مبلغ پیش پرداخت و هزینه های زیادی نیز وجود دارد که ممکن است با آن آشنا نباشید ، مانند هزینه مجوز تلویزیون.
من چقدر پول برای شروع زندگی در نروژ نیاز دارم؟
ممکن است این سوال میلیون دلاری شما را ناامید کند ، چون باید صراحتا بیان کرد که البته به عوامل زیادی بستگی دارد , هزینه های زندگی شما در نروژ به شرایط شخصی شما ، وضعیت خانوادگی ، اشتغال و انتظارات شیوه زندگی شما بستگی دارد.


هزینه مسکن

زندگی کردن در شهرهای بزرگ و به ویژه در اسلو و استاوانگر گران است ، اما مسکن در حومه شهرهایی که ممکن است سفر کرده باشید ارزان تر می شوند.
معافیت مالیاتی در پس انداز نسبت به خرید ملک برای افراد زیر ۳۵ سال انجام می شود و مزایای مالیاتی دیگری نیز برای صاحبان خانه وجود دارد ، این بدان معناست که بسیاری از نروژی ها تا زمانی که در ۳۰ سالگی خود هستند ، مالکیت خود را دارند.اما طبق گفته های قبلی ، اجاره خانه گران است و همینطور برای شروع کار گران است اما تنها گزینه برای بیشتر تازه واردین است.

گزینه های حمل و نقل

سیستم های حمل و نقل عمومی در نروژ به طور کلی امن هستند . استفاده از حمل و نقل عمومی با گذشت زمان موجب صرفه جویی در هزینه های زیادی می شود.
همه ی مسائل مربوط به رانندگی گران است ، از هزینه خرید اتومبیل گرفته تا عوارض جاده تا مالیات و هزینه پارکینگ در مناطق شهری. حتی اگر بر اساس کار شما ماشین در اختیارتان قرار داده شود ، پول های زیادی را صرف هزینه های مرتبط می کنید.

بودجه غذایی شما

عدم وجود تنوع غذایی در سوپرمارکت های نروژ یک مسئله ی همیشگی ناامیدی برای مهاجران در نروژ است ، همچنین قیمت برخی کالاهای اساسی است. با این حال همه چیز گران نیست. ماهی تازه و به ویژه ماهی آزاد نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر ارزان تر است.
مواد غذایی زیادی نیز به نروژ وارد می شود و همانطور که گفته شد قیمت آن ها گران است. بر لبنیات و کشاورزی از نزدیک نظارت می شود که باعث افزایش قیمت اقلام روزمره مانند شیر و کره می شود.
مردم نروژ معمولاً بیشترین فعالیت های رایگان مانند پیاده روی را دارند ، از بسیاری از ملیت های دیگر کمتر غذا می خورند ، و – و شاید این مهمترین نکته برای همه است – در خانه هایی زندگی می کنند که دو نفر تمام وقت کار می کنند.
اگر به نروژ بروید و قصد زندگی یک شیوه معمولی آمریکایی یا بریتانیایی را دارید ، ممکن است شهرت نروژ را به عنوان یک کشور گران قیمت تازه آغاز کنید …

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram