فروشگاه تمام عرض

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی میباشد که دانشجویان متقاضی سفر، ویزای تحصیلی نروژ را اخذ میکنند. کشور نروژ به دلایل ویژگی جغرافیایی، اقتصادی و تحصیلی که دارد، کشور مورد علاقه بسیاری از دانشجویان است. در دانشگاه های نروژ، رشته های تخصصی به دانشجویان مقاطع مختلف آموزش داده میشود. رشته های پر متقاضی کشور نروژ، مکانیک، مهندسی برق، شیلات، صنایع و مهندسی نفت و گاز میباشد.

با توجه به اینکه نروژ از لحاظ رفاه اجتماعی و امنیت، کشوری توسعه یافته است مشاوره کنکور ریاضی، طرفداران زیادی نیز دارد. دانشجویان متعددی تمایل دارند در این کشور جهت ادامه تحصیل و اشتغال، فعالیت نمایند. نروژ دارا ی مزیتهای زیادی جهت ورود دانشجویان جهت تحصیل میباشد. از جمله مزایای تحصیل در نروژ میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

-تحصیل در نروژ در مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

-رایگان بودن تحصیل در نروژ در مقاطع تحصیلی

-بالا بودن کیفیت آموزشی در مقاطع مختلف دانشگاه های نروژ

-تحصیل در دانشگاه با زبان انگلیسی

-فراهم بودن شرایط اخذ بورسیه در مقطع دکتری

-فراهم بودن شرایط اخذ ویزای شینگن

-شرایط اشتغال پس از اتمام تحصیل

-ارائه شرایط یادگیری زبان نروژی به دانشجویان

با توجه به مزایای تحصیل دانشجویان در نروژ، اخذ ویزای تحصیلی نروژ از ملزومات به شمار می آید. سیستم آموزشی کشور نروژ تحت نظر و حمایت دولت نروژ میباشد. از میان دانشگاه های نروژ، تعدادی از دانشگاهها، کالجها و دانشکده ها متعلق به دولت نروژ میباشد. در حال حاضر به دلیل کیفیت بالای آموزش در دانشگاه های نروژ، تقاضای دانشجویان افزایش یافته است. با توجه به شرایط خاص آب و هوای نروژ، بیش از پانزده هزار تبعه خارجی در حال تحصیل میباشند. مقاطع تحصیلی در نروژ شامل دبستان، راهنمایی و دبیرستان میباشد که بر دانش آموزان اعمال میشود. در صورت تمایل، متقاضیان میتوانند به نروژ جهت ادامه تحصیل، مهاجرت نمایند.

ویزای تحصیلی نروژ و مقاطع تحصیلی

در نروژ مقاطع تحصیلی مختلفی وجود دارد که جهت ورود به مقاطع، اخذ ویزای تحصیلی نروژ ضروری میباشند. از مقاطع تحصیلی نروژ میتوان به مقطع ابتدایی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری میباشد. مقطع ابتدایی در کشور نروژ شامل سه دوره اصلی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان میباشد. پس از گذراندن دوره ابتدایی، نوبت به دوره کارشناسی میرسد که حدود چهار سال میباشد.

برخی از رشته ها در نروژ که در دانشگاه ارائه میشوند، به زبان انگلیسی آموزش داده میشوند. زبان اصلی کشور نروژ، زبان نروژی است که در برخی از دانشگاه ها زبان انگلیسی نیز رایج میباشد. پس از کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد میباشد که به صورت رایگان ارائه میگردد. شرایط حضور در مقطع کارشناسی ارشد با زبان انگلیسی در کشور نروژ فراهم میباشد.

دانشگاههای برگن، اسلو و آگدر از جمله دانشگاه هایی هستند که در کشور نروژ طرفداران زیادی دارند. از لحاظ زمانی، دانشجویان مقطع کارشناسی،  حدود 10 ساعت در هفته میباشد. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان به میزان 20 ساعت در هفته فعالیت میکنند. همچنین دانشجویان مقاطع دکتری تا سقف 30 ساعت در هفته به تحصیل و فعالیت میپردازند.

دانشجویان میتوانند همزمان با ساعت تحصیلی در هفته، مشغول به کار نیز شوند. میزان درآمد در نروژ نسبت به هزینه های زندگی بالا بوده و برای دانشجویان مناسب میباشد. دانشجویان در صورت تمایل میتوانند به صورت نیمه وقت فعالیت کرده و حقوق دریافت نمایند. قوانین نروژ به صورتی است که دانشجویان حدود 20 ساعت حق کار کردن دارند. درآمد دانشجویان نیز با توجه به شرایط کاری مناسب میباشد. تمام دانشجویانی که به صورت موقت وارد کشور شده اند، میتوانند اقامت دائم نیز داشته باشند. چنانچه پنج سال تحصیلی دانشجو گذشته باشد، میتوان جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمود.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی نروژ

از شرایط دریافت ویزای تحصیلی نروژ، موارد زیر میباشد:

-داشتن مدارک هویتی دانشجو مانند پاسپورت و شناسنامه

-ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6

-مدارکی شامل اطلاعات شخصی و تحصیلی

-مدارک و اسناد مربوط به بیمه درمانی دانشجو

-مدرک بانکی مرتبط با تمکن مالی

-پر نمودن فرم مربوط به دانشگاه مورد نظر

-پر نمودن فرم پذیرش دانشگاهها

-مدارک مربوط به اقامت در خوابگاه دانشجویی و یا  اجاره نامه

-ارائه نامه مربوط به انگیزه دانشجو جهت  اخذ ویزا

-گواهی سوء پیشینه

-ارائه آخرین مدرک تحصیلی دانشجو

-ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی

-ارائه فرم مصاحبه سفارت

-ارائه نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه مربوطه

دانشجویان میتوانند با در نظر گرفتن زمان ثبت نام از ژانویه تا فوریه به دانشگاه مورد نظرشان مراجعه نمایند. یکی از شرایط اختصاصی تحصیل در کشور نروژ، داشتن مدرک زبان است. در صورتی که دانشجویان دارای مدارک زبان نباشند، ویزای تحصیلی نروژ برای آنها صادر نخواهد شد. نمره ای که دانشجویان میبایست برای ورود به مقطع کارشناسی داشته باشند، نمره 6 آکادمیک است. همچنین نمره از که جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد لازم و ضروری میباشد، نمره 6.5 میباشد. اخذ ویزای تحصیلی در کشور نروژ دارای مزایایی میباشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

-رایگان بودن تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در نروژ

-امکان تحصیل با زبان انگلیسی به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد

-شرایط اشتغال به کار برای دانشجویان

-وجود شغلهای مربوط به صنایع نفت، گاز، برق و شیلات برای دانشجویان

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram