فروشگاه تمام عرض

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی میباشد که توریستان جهت سفر میبایست ویزای توریستی نروژ را اخذ کنند. امروزه علاقه مندیهای توریستها برای سفر به کشورهای اروپایی افزایش یافته است. کشورهای اروپایی با توجه به شرایط زندگی، سرمایه گذاری، تحصیل و کار، توسعه یافته میباشند. کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی است که متقاضیان زیادی جهت سفرهای توریستی دارد. آب و هوای کشور نروژ تقریباً سرد و کوهستانی میباشد که برای توریستها جذاب و مناسب میباشد.

کشور نروژ دارای هوای سرد میباشد که دلیل اصلی آن، نزدیک بودن نروژ به قطب شمال میباشد. مساحت کشور نروژ حدود سیصد کیلومتر و جمعیت آن، پنج میلیون و صد و سی هزار نفر میباشد. نروژ کشوری توسعه یافته میباشد که دارای منابع طبیعی مانند نفت، گاز و آب خوردنی میباشد. همسایگان کشور نروژ، شامل فنلاند، سوئد و روسیه میباشد.

پایتخت نروژ شهر اسلو میباشد که توریستها جهت سفر به اسلو،  میبایست ویزای توریستی نروژ را بگیرند. شهرهای نروژ شامل تروندهیم، برگن، باروم و استاوانگر میباشد. جمعیت نروژ در جنوب این کشور بیشتر از شمال آن میباشد که علت آن، سرد بودن بخش شمالی نروژ است. آب و هوای خاص نروژ به گونه ای است که این کشور دارای خلیج ها و دریاچه های متعددی میباشد.

ساکنان نروژ با زبان نروژی و انگلیسی با یکدیگر صحبت میکند که نروژی اولویت بیشتری دارد. هر ساله توریستها از کشورهای مختلف جهت سفر توریستی به نروژ سفر میکنند. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی که میتوان برای نروژ در نظر داشت، نود روز میباشد. ویزای توریستی مربوط به تحصیل، کار و فعالیتهای دیگر نیست و تنها مختص به گردشگری میباشد. ویزای توریستی یکی از انواع ویزاهایی است که جهت سفر به کشور نروژ، مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع ویزای توریستی نروژ

هر شخصی که تمایل سفر به نروژ را داشته باشد لازم است که ویژای توریستی نروژ را دریافت کند. ویزای توریستی که در کشور نروژ مطرح میشود دارای انواع مختلفی میباشد. از جمله ویزای توریستی این کشور اروپایی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

-ویزای توریستی درمانی

-ویزای توریستی تجاری

-ویزای شرکت در سمینار و همایشها

-ویزای ملاقات با اعضای خانواده

-ویزای توریستی و گردشگری

از لحاظ گردشگری درمانی، کشور نروژ دارای سیستم پزشکی و سلامتی پیشرفته و به روزی میباشد. در سیستم پزشکی نروژ، قیمت دارو و خدمات دارویی بسیار بالا و زیاد میباشد. توریستهایی که جهت اخذ ویزای توریستی نروژ اقدام کرده اند، لازم است از قیمتهای هزینه های اطلاع داشته باشند. در زمینه ویزای تجاری کشور نروژ، نرخ بیکاری نروژ 4/2 و دارای اقتصاد مناسبی میباشد.

بسیاری از توریستها جهت بازار کار و کسب درآمد به کشور نروژ سفر میکنند. نروژ صادر کننده انواع ماشین آلات، تجهیزات صنعتی و صنایع مربوط به آهن و فولاد میباشد. توریستها در بخش سمینار و همایش در موضوعات تکنولوژی، صنعتی و مهندسی به این کشور سفر میکنند. سمینارها با ارائه دعوتنامه به افراد و دانشجویان، از آنها جهت ورود به کشور نروژ اقدام میکنند.

یکی از ویزاهای نروژ، ملاقات و دیده اعضای خانواده است که برای توریستها مهم و ضروری میباشد. معمولاً جهت ورود به کشور نروژ، از افراد مقیم نروژ دعوتنامه اخذ میشود. خانواده توریستها میتوانند با دعوتنامه به سایر بستگان، شرایط ورود به نروژ را فراهم نمایند. گردشگری در نروژ نیز یکی از انواع ویزاهای توریستی است که طرفداران زیادی میان توریستها دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی نروژ، سالیانه توریستهای زیادی به نروژ سفر میکنند.

مدارک اخذ ویزای توریستی نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای توریستی است که سالیانه، پذیرای توریستها از سراسر جهان میباشد. جهت اخذ ویزای توریستی نروژ، لازم است اقداماتی صورت گیرد و مدارکی لحاظ شود. از جمله مدارکی که جهت ویزای توریستی به کشور نروژ، مورد نیاز میباشد، موارد زیر است:

-پر کردن فرم درخواست ویزای نروژ

-همراه داشتن دو قطعه عکس با زمینه سفید در اندازه های 6 در 4

-اخذ گردش مالی در شش ماه اخیر

-نامه و گواهی تمکن مالی

-ارائه کارت ملی و کارت شناسایی توریست

-ارائه اصل پاسپوست

-کپی به همراه مهرهای ورود و خروج از ویزای شینگن

-داشتن پروانه کسب و ثبت شرکت جهت ورود صاحبان شغل

-گواهی اشتغال به کار کارمندان و کارگران

-فیش حقوقی توریستهای شاغل

-گواهی بازنشستگی برای گروه افراد بازنشسته

-گواهی اشتغال به تحصیل برای توریستهای دانشجو

-سند مالکیت توریستها

-بیمه مسافرتی جهت ورود به نروژ

-روزرو کردن هتل

-اخذ بلیط هواپیما

از جمله مدارک لازم جهت اخذ ویزای نروژ، کارت بازرگانی و بیمه میباشد که به صورت اختصاصی میباشد. افرادی که به دلایل مختلفی از ویزای نروژ استفاده میکنند، لازم است تمام مدارک را به دقت تهیه نمایند. با توجه به قوانینی که در هر کشور اعمال میشود، توجه به قوانین کشور نروژ نیز از ملزومات میباشد. دانشجویان، کارمندان، بازنشستگان و افرادی که دارای مشاغل مختلف میباشند نیاز به گواهی نامه دارند. تهیه گواهی و ارائه آن یکی از مراحل اخذ ویزا میباشد که لازم است مورد توجه قرار گیرد. به طور کلی، ویزای توریستی کشور نروژ نیاز به مدارکی دارد که باید توسط توریست، آماده شود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram