فروشگاه تمام عرض

ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش

چگونه  ویزای کاری اتریش را به دست آوریم؟

اتریش – ویزا و مجوز

هر کاری که شما در اتریش انجام می‌دهید، به اجازه کار مربوطه نیاز دارید. بسته به شرایط تحصیلی شما، شرایط موجود در بازار کار و مدت اقامتتان، گزینه‌های مختلفی وجود دارد.(ویزا خزل)

مقامات این کشور سه نوع ویزای کاری اتریش را صادر می‌کنند. چه نوع مجوز می‌توانید داشته باشید یا موقعیت شخصی شما، برنامه‌های آینده‌تان و متأسفانه به برخی عوامل دیگر بستگی دارد که ممکن است شما قادر به تأثیر آن نباشید.

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا ممکن است سه اشکال مختلف اجازه کار را در اتریش اعمال کنند.

مجوز کار محدود (Beschäftigungsbewilligung) برای یک سال

مجوز کار (Arbeitserlaubnis) برای دو سال

مجوز کار بدون محدودیت ((Befreiungsschein برای پنج سال

ویزای کاری اتریش

اخذ ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش محدود برای یک شغل خاص و کارفرما در یک مکان مشخص صادر می‌شود. اگر کار خود را تغییر دهید و یا حتی اگر به هنگام کار برای یک شرکت محل را عوض کنید، باید درخواست استخدام جدید را انجام دهید. اگر با استفاده از مجوز محدود برای یک سال کار کرده‌اید، می‌توانید اجازه محدود دیگری به دست آورید، یا می‌توانید برای مجوز کار واقعی درخواست دهید که برای یک ناحیه خاص در اتریش معتبر بوده و به شما اجازه می‌دهد کارفرما را تغییر دهید. بعد از دو سال، شما می‌توانید مجوز کار را تمدید کنید.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

اگر این کار را تابه‌حال انجام داده‌اید و مدت ۵ سال از نظر قانونی کار کرده‌اید، می‌توانید برای مجوز نامحدود درخواست دهید.اگر آن را دریافت کنید، شما آزاد هستید که هر شغلی را در هر منطقه از اتریش برای مدت پنج سال انتخاب کنید. اگر شما شرکتی را پیدا کنید که از درخواست شما پشتیبانی کند، همه‌چیز به‌سرعت و به‌راحتی پیش می‌رود.

به‌طور خلاصه: شما ابتدا برای مجوز کار محدود درخواست داده‌اید. سپس شما حداقل به دو دوره (۲ سال) از کار با مجوز کار نیاز دارید و بعد از پنج سال، شما می‌توانید مجوز کار نامحدود را دریافت کنید.

آیا این کار برای شما پیچیده است؟

بله، پیچیده است و زمان و کاغذبازی زیادی را می‌طلبد. اگر شما شرکتی را پیدا کنید که از درخواست شما پشتیبانی کند، همه‌چیز به‌سرعت و به‌آسانی پیش می‌رود.

(اخذ انواع ویزا )

اطلاعات کلی مراحل اخذ ویزای کاری اتریش

همه متقاضیان ویزای کاری اتریش برای ورود به اتریش باید داده‌های بیومتریک (ده اثرانگشت) را ارائه دهند. بنابراین، تمام متقاضیان باید یک قرار ملاقات را برنامه‌ریزی کنند و باید شخصاً حاضر شوند. داده‌های بیومتریک همراه با اطلاعات ارائه‌شده در فرم درخواست ویزا در سیستم اطلاعات ویزا (VIS) ذخیره می‌شود و به کشورهای شنگن اجازه می‌دهد تا داده‌ها را ردوبدل کنند (برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً به وب‌سایت www.ec.europa.eu مراجعه کنید)

مسافران همیشگی به منطقه شنگن هر بار که برای ویزای جدید درخواست کنند نیازی به اسکن جدید انگشت نخواهند داشت. هنگامی که اسکن‌های انگشتان در VIS ذخیره می‌شوند، می‌توان آن‌ها را برای درخواست ویزای بیشتر در مدت ۵ سال استفاده مجدد کرد.

لطفاً توجه داشته باشید که هر دو ملیت شما (= تابعیت) و گذرنامه شما تعیین می‌کند که آیا شما باید برای ویزای کاری اتریش درخواست دهید یا نه.

صاحبان گذرنامه‌هایی که توسط ایالات‌متحده (ایالات‌متحده آمریکا) صادر می‌شوند، نیاز به ویزای اتریش دارند.

صاحبان پاسپورت پناهندگان، گذرنامه‌های بیگانه و مجوز ورود مجدد به ویزا برای اتریش نیاز دارند.

ویزای کاری اتریش

نکات دریافت مجوز کار

ویزای کاری اتریش به شما این امکان را می‌دهد برای اقامت کاری اقدام کنید و بتوانید فعالیت خود را در این کشور خوش آب‌وهوا شروع کنید. در اینجا برخی از نکاتی که ممکن است در هنگام درخواست برای مجوز کار در نظر بگیرید آورده شده است:

  • درخواست برای مجوز کار نیاز به اسناد پشتیبانی زیادی دارد که باید به زبان آلمانی ارائه شود. اگر می‌خواهید این فرآیند سریع و روان انجام شود، باید خود را پیشاپیش آماده کنید. فرآیند تائید معمولاً حدود ۷ هفته طول می‌کشد.
  • با تائید مجوز کار، لازم است کارمندان آینده درخواست ویزای اقامت در کشور عادی خود داشته باشند و احتمالاً باید گواهی ترخیص پلیس و گواهی تولد اصلی را ارائه دهند.
  • ازآنجاکه کاربردهای مجوز کاری ممکن است بسته به کشور مبدأ و فرد متفاوت باشد، روشن کردن نیازهای شخصی شما از قبل مفید است. بیشتر اشکال را می‌توان دانلود کرد و دستورالعمل‌ها را می‌توان به‌صورت آنلاین یافت، اما متأسفانه این سایت‌ها معمولاً به زبان آلمانی هستند.
  • مجوزهای کاری باید توسط کارفرمای احتمالی در اداره خدمات استخدام عمومی اتریش (AMS – Arbeitsmarktservice)به کار گرفته شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram