فروشگاه تمام عرض

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری بلژیک

چه کسی می‌تواند در بلژیک کار کند؟

شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (لیختن‌اشتاین، نروژ، ایسلند و سوئیس) می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار بلژیکی در بلژیک کار کنند. در اصل پس از دریافت ویزای کاری بلژیک یک مجوز کار بلژیکی نیز برای هر فرد از غیر اتحادیه اروپا که در بلژیک کار می‌کند، موردنیاز است. بااین‌حال، بسته به ماهیت فعالیت‌ها یا وضعیت اقامت خارجی استثنائاتی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، محققان علمی یا افرادی که دارای مجوز اقامت دائم با اقامت نامشخص در بلژیک هستند، مستلزم برخورداری از مجوز کار بلژیکی نیستند.(ویزا خزل)

در بسیاری از موارد، حق یک مجوز کار بلژیکی به اعضای خانواده (مانند یک همسر یا کودک) از متقاضیان موفق که اقامت بلژیکی دارند اعطا می‌شود.

 

انواع مجوز کار در بلژیک

سه نوع مجوز کار در بلژیک وجود دارد و بستگی به موقعیت شما دارد که در آن مجوز کار بلژیکی موردنیاز است. در زیر یک توضیح درباره مجوز کار مختلف برای بلژیک آمده‌ است.

ویزای کاری بلژیک

مجوز کار بلژیکی نوع A

یک مجوز کار برای تمام کارفرمایان و مشاغل پرداخت در بلژیک معتبر است و برای مدت نامحدودی معتبر است، یعنی شما می‌توانید برای هر کارفرمایی در بلژیک برای هرزمانی که شرایط سخت‌تر باشد کار کنید. معمولاً کارمند باید از خودش استفاده کند.

برای کسب مجوز کار بلژیکی، شما باید ثابت کنید که مدت چهار سال با یک اقامت قانونی بدون وقفه در بلژیک کار کرده‌اید. بیش از یک سال بین دوره اقامت در بلژیک شما نباید خارج از بلژیک بوده باشید.

تنها سه سال طول می‌کشد، اگر شما از کشورهایی مانند الجزایر، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، مقدونیه، مونته‌نگرو، مراکش، تونس و ترکیه ویزای کاری بلژیک را اخذ کرده باشید. این دوره از سه و چهار سال می‌تواند تا یک سال کاهش یابد اگر همسر شما، شریک ثبت‌نام‌شده یا فرزندان تحت تکفل با شما در بلژیک زندگی می‌کنند.

ویزای کاری بلژیک

برخی از انواع کارگران نمی‌توانند برای یک نوع مجوز نامه کار بلژیکی درخواست دهند، ازجمله:

کارگران بسیار ماهر

کارآموزان

کارگران در معاونت موقت

محققان و استادان مهمان

تکنسین‌های تخصصی

اعضای خانواده افرادی که دارای مجوز نوع B هستند، خودشان کار می‌کنند و یا مجوز کار را ندارند.

هنگامی‌که شما برای مجوز کار بلژیکی درخواست می‌دهید، باید فرم “کاربردی برای گرفتن مجوز کار  A را به اتمام برسانید و نسخه‌هایی از مجوز کار نوع B، مجوز اقامت را ارائه کنید. شما باید در دفتر مهاجرت در منطقه خود درخواست دهید، که همچنین می‌توانید جزئیات بیشتری در مورد نحوه دریافت مجوز کار در بلژیک دریافت کنید.

اگر پس از اخذ ویزای کاری بلژیک درخواست شما برای مجوز کار در بلژیک رد شود، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد؛ می‌توانید به نامه ثبت‌شده در طی یک ماه درخواست پاسخ دهید. اگر مجوز کار بلژیکی تائید شود، از طریق اداره شهرداری جهت جمع‌آوری مجوز به شما اطلاع داده خواهد شد.

مجوز کار بلژیکی B

مجوز کار بلژیکی B برای یک شغل خاص برای یک کارفرمای خاص به مدت حداکثر تا ۱۲ ماه، علی‌رغم طول مدت قرارداد استخدام صادر می‌شود. بااین‌حال، این مجوز می‌تواند تا زمانی که هنوز الزامات را برآورده می‌کنید تمدید شود.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

ویزای کاری بلژیک اجازه می‌دهد که حمایت کارفرما را جلب کنید؛ کارفرمای شما باید برای مجوز کاری شما درخواست دهد تا شما را استخدام کند. این مجوز کار فقط برای اشتغال با شرکت اسپانسر و برای موقعیت نشان داده‌شده در برنامه معتبر است. در اصل، یک کارگر خارجی تنها زمانی مجاز به کار در بلژیک است که آزمایش بازار کار نشان ‌دهد که هیچ کاندیدای مناسب دیگری نمی‌تواند در بازار کار بلژیک یا EEA در مدت معقولی یافت شود.

بااین‌حال، گروه‌های مختلفی از کارگران می‌توانند مجوز کار بدون نیاز به تست بازار کار را کسب کنند، برای مثال، محققان، کارگران بسیار شایسته و یا متخصصان فنی.

پس از اخذ ویزای کاری بلژیک برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار، کارفرمایان باید حداقل حقوق تعیین‌شده را برای واجد شرایط و کارمندان اجرایی ارائه دهند تا بتوانند در کنار برخی مشاغل دیگر واجد شرایط شوند.

مجوز کار بلژیکی C

یک مجوز کار بلژیکی نوعC برای برخی از اتباع خارجی است که در بلژیک تنها به‌طور موقت کار می‌کنند، مانند دانش آموزان یا اعضای خانواده مقامات کنسولی، یا کسانی که حق اقامتشان تأیید نمی‌شود، مانند جویندگان پناهندگی.  همچنین به دارندگان مجوز اشتغال در هر زمینه‌ای و برای هر نوع قراردادی شغلی برای اعتبار مجوز اقامت آن‌ها، و فراهم کردن حقوق مشابه اشتغال به‌عنوان شهروندان بلژیکی اجازه می‌دهد. مجوز برای یک سال صادر می‌شود و می‌تواند تحت شرایط خاصی تجدید شود.(اخذ انواع ویزا )

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram