فروشگاه تمام عرض

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری نروژ

کار در نروژ: گرفتن ویزای کاری نروژ

تقریباً ۱۴٪ از کل جمعیت نروژ مهاجران هستند و دلیل یک‌سوم سفر به نروژ به‌طور خاص برای پیدا کردن کار است. باوجود مالیات و هزینه بسیار بالا، استاندارد زندگی در نروژ همچنان در میان مردم سراسر جهان محبوب است. دسترسی به حومه‌های شگفت‌انگیز، مکان‌های فرهنگی مشهور جهان و همچنین اقلیم تابستانی و نور روز ۲۴ ساعته دلایل کمی برای جذب مهاجرین نیست.(ویزا خزل)

شهرهای بزرگ جمعیت مهاجر قابل‌توجهی دارند. به طور خاص، شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در سراسر بخش‌های مالی و انرژی، به‌طور مرتب استعدادهای خارجی را جذب می‌کنند.

اگر برای کار به نروژ می‌روید، یا به این دلیل که ایده کاری جدیدی دارید و یا برای خودتان کار جدیدی را شروع می‌کنید، شما ویزای کاری نروژ نیاز دارید تا این کار را انجام دهید. خوشبختانه، نیازی به نگرانی نیست، زیرا مقامات نروژی یک فرآیند ساده و شهودی برای ایجاد برنامه شما دارند. این یک راهنمای سریع برای گرفتن ویزای کاری نروژ است.

ویزای کاری نروژ

آیا من به ویزای کار نروژی نیاز دارم؟

اولین اولویت شما باید این باشد که بفهمید آیا به یک مجوز کار نیاز دارید یا خیر.. در برخی موارد بسته به ملیت و نقشی که می‌خواهید انجام دهید، ممکن است مجوز لازم نباشد.

اگر شما از اتحادیه اروپا (EU)یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA)هستید، به مجوز زندگی، کار یا تحصیل در نروژ نیاز ندارید. بااین‌حال، اگر بیش از سه ماه است که در آنجا هستید، باید نزد پلیس محلی ثبت‌نام کنید.

اتباع کشورهای سوم معمولاً به مجوز نیاز دارند. راهنمای مهاجرتی کار مقامات مهاجرت یک فرم مفید دارد که در آن شما به سادگی ملیت خود را در کنار دلیل مهاجرتتان وارد می‌کنید و گزینه‌های ویزا برای شما توضیح داده می‌شود.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

فرآیند گرفتن ویزای کار نروژی به چه معناست؟

قوانین مهاجرت به نروژ توسط مقامات مهاجرت نروژ  (UDI)تنظیم شده ‌است. بسته به موقعیت شما، مسیرهای مختلف ویزای کاری نروژ برای کارگران وجود دارد. اگر برای کار در یک مقام حرفه‌ای و یا برای شروع کسب‌وکار خود به نروژ آمده‌اید، معمولاً از مسیر ویزای کارگران ماهر استفاده می‌شود.

نروژ با طرح کارت آبی اتحادیه اروپا پشتیبانی نشده است که در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز اعمال می‌شود.

برای گرفتن ویزا تحت برنامه کارگران ماهر، شما باید در یک شغل با سطح حرفه‌ای کار کنید و صلاحیت یا مجوز مربوطه برای انجام این کار را داشته باشید. شما معمولاً نیاز دارید که یک پیشنهاد کار سخت و تمام‌وقت داشته باشید و نرخ حقوق که کم‌تر از حقوق متوسط نروژ نیست. اگر می‌خواهید به نروژ بیایید تا در بخشی از زمان یا برای کارفرمایان چندگانه کار کنید، نه‌تنها باید ویزای کاری نروژ را داشته باشید، بلکه باید موقعیت خود را به‌عنوان بخشی از فرآیند درخواست توضیح دهید.

مواردی استثنایی وجود دارند که در آن‌ها نیازی به توضیح شغل پیش از آمدن به نروژ ترتیب داده نشده است. این مسئله به طور عمده در صورتی اعمال می‌شود که شما شهروند یک کشور با موافقت‌نامه‌های ویزای دوجانبه ویژه با نروژ هستید و یک چشم‌انداز واقعی از تضمین کار ماهرانه در زمان رسیدن به آنجا دارید. در این مورد ممکن است یک مجوز کوتاه‌مدت برای شش ماه به شما داده شود که به شما اجازه اقامت در نروژ را می‌دهد تا به دنبال یک شغل باشید. زمانی که یک پیشنهاد شغلی دریافت کردید و قبل از اینکه شروع به کار کنید، می‌توانید مجوز خود را به نوعی دیگر تغییر دهید که به شما این امکان را می‌دهد که به‌طور قانونی مشغول به کار شوید.

صرف‌نظر از نوع ویزای شما، درخواست شما می‌تواند به فردی در سفارت نروژ شما ارسال شود، یا شما می‌توانید قدرت کتبی وکیلتان را به کارفرمای خود بدهید تا این درخواست را به نفع شما انجام دهد. UDI از بالا نیز مسیرهای درخواست برای شما را پیدا می‌کند.

ویزای کاری نروژ

هزینه ویزای کاری نروژ

هزینه درخواست ویزای کاری نروژ با توجه به نوع ویزای موردنیاز تغییر می‌کند؛ در برخی موارد، بسته به اینکه کجا و چگونه درخواستتان را ارسال می‌کنید، هزینه‌های اضافی وجود دارد. به‌طور متوسط ویزای کارگران ماهر ارائه‌شده در یک سفارت محلی ۴ یا پنج هفته طول می‌کشد.(اخذ انواع ویزا )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram