فروشگاه تمام عرض

پارک‌های ملی کانادا

پارک‌های ملی کانادا

مهم‌ترین پارک‌های ملی کانادا

کانادا یکی از کشورهای آمریکای شمالی است که جمعیتی ۳۵ میلیون نفری دارد. کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی محسوب می‌شود اما متأسفانه بیشتر افراد چیزی در مورد جاذبه‌های طبیعی که در آن نهفته است، نمی‌دانند. جالب است بدانید که کانادا از نظر مکان‌های طبیعی بسیار غنی است و به همین دلیل شما می‌توانید در آن با جاذبه‌های مختلفی آشنا شوید. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به پارک‌های ملی کانادا اشاره کرد. در این کشور ۴۷ پارک ملی وجود دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند. برای آشنایی با مهم‌ترین پارک‌های ملی کانادا، با ما در ادامه همراه باشید.(ویزا خزل)

همان طور که اشاره شد، در این کشور ۴۷ پارک ملی مختلف وجود دارد که بعضی از آنها دارای جاذبه‌های بی نظیری هستند و به همین دلیل بازدید از آنها توصیه می‌شود. از جمله مهم‌ترین پارک‌های ملی این کشور می‌توان به پارک ملی پسیفیک ریم، پارک ملی بنف، پارک ملی یوهو، پارک ملی جاسپر، پارک ملی تاوزند آیلندز، پارک ملی کیپ برتون هایلندز، پارک ملی مونت ترمبلانت، پارک ملی گروس مورن، پارک ملی جزیره پرنس ادوارد، پارک ملی جزیره گوزن شمالی پارک ملی کلوان و پارک ملی واپوسک اشاره کرد.

پارک ملی پسیفیک ریم

شما می‌توانید این پارک ملی زیبا را در قسمت‌های غربی ونکوور مشاهده کنید. پارک ملی پسیفیک ریم از سه بخش مختلف به اسم‌های بروکن گروپ آیلند، لانگ بیچ و وست کوست تریل به وجود آمده است. این پارک ملی از جنگل‌های بارانی و صخره‌های بکر زیبایی تشکیل شده که بازدید از آنها می‌تواند یک تجربه فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند.

پارک ملی مونت ترمبلانت

یکی دیگر از پارک‌های ملی کانادا، پارک ملی مونت ترمبلانت نام دارد که شما می‌توانید با آن در استان کبک آشنا شوید. بیشتر قسمت‌های این پارک از دامنه‌ها و دره‌های صخره‌ای تشکیل شده‌اند که در فصل زمستان زیبایی خاصی را ایجاد می‌کنند. در برخی از بخش‌های این پارک تله‌کابین وجود دارد که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. علاوه بر این، پنیرهای این منطقه نیز از شهرت بسیار بالایی برخوردار هستند.

پارک ملی جاسپر

در غرب استان آلبرتا و در دامنه‌های کوه راکی یکی دیگر از پارک‌های ملی کانادا به اسم جاسپر وجود دارد. در این پارک قسمتی به اسم زمین‌های یخی کلمبیا قرار دارد که در نوع خود کاملاً بی نظیر است. در این پارک تورهای عکاسی شبانه زیادی نیز برگزار می‌شود چرا که آسمان این بخش همیشه صاف است. از جمله مهم‌ترین فستیوال‌های پارک ملی جاسپر می‌توان به فستویال دارک اسکای اشاره کرد.(اخذ انواع ویزا )

پارک ملی کلوان

یوکون یکی دیگر از استان‌های کانادا است که دارای جاذبه‌های طبیعی فراوانی می‌باشد. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به پارک ملی کلوان اشاره کرد. این پارک ملی با درخت‌های سوزنی پوشیده شده‌اند و به همین دلیل همواره عطر کاج در آن به مشام می‌رسد. علاوه بر این، پارک ملی کلوان کوه‌های سرشار از برفی دارد که چند پیست اسکی در آنها قرار دارند. اقامتگاه‌های روستایی این منطقه بسیار ارزان هستند و به همین دلیل شما می‌توانید شب را در آنها بدون هیچ نگرانی صبح کنید.

پارک ملی بنف

پارک ملی بنف که در استان آلبرتا و قلب کوه‌های راکی واقع شده است که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می‌کنند. این پارک به عنوان یکی از برجسته‌ترین دیدنی‌های کانادا به شمار می‌رود. جالب است بدانید که پارک ملی بنف به عنوان قدیمی‌ترین پارک ملی کانادا و سومین پارک ملی قدیمی در دنیا شناخته می‌شود. دریاچه لوئیز به عنوان جواهر این پارک به شمار می‌رود که افراد زیادی از آن دیدن می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های بی نظیر این پارک می‌توان به آسمان صاف و جنگل‌های کاج اشاره کرد.

پارک ملی جزیره پرنس ادوارد

پارک ملی جزیره پرنس ادوارد که در شرق کانادا قرار دارد، از جمله پارک‌های ملی می‌باشد که توسط بریتانیایی‌ها پایه گذاری شد و به همین دلیل نام پرنس ادوارد را بر روی آن قرار داده‌اند. از جمله جاذبه‌های این پارک زیبا می‌توان به مواردی مانند سواحل قرمز رنگ و فانوس دریایی تاریخی بریتیش آرمی اشاره کرد.

پارک ملی کیپ برتون هایلندز

از دیگر پارک‌های ملی کانادا می‌توان به پارک ملی کیپ برتون هایلندز اشاره کرد که در خلیج سن لارنسن قرار دارد. این پارک که در امتداد اقیانوس اطلس قرار دارد، سرشار از جاذبه‌های ساحلی است. علاوه بر این، پوشش گیاهی توندرا نیز به زیبایی این پارک شگفت انگیز کمک می‌کند. یکی از معروف‌ترین مسیرهای طبیعت گردی دنیا به اسم Cabot Trail در این پارک قرار دارد.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram