فروشگاه تمام عرض

ویزای کاری سوئد

ویزای کاری سوئد

نحوه درخواست مجوز کار برای ویزای کاری سوئد

قاعده اصلی این است که قبل از ورود به سوئد باید درخواست کارکنید و مجوز کار داده شود. در صورت درخواست آنلاین، دستورالعمل‌های مشخصی در مورد چگونگی ویزای کاری سوئد و آنچه باید ارسال کنید، داده می‌شود. این باعث می‌شود که شما به‌راحتی اقدام کنید و شانس خود را افزایش دهید.(ویزا خزل)

هنگامی‌که شما برای تمدید مجوز کار خود درخواست می‌کنید، اداره مهاجرت بررسی می‌کند که شرایط مجوز کار در طول مدت اعتبار هر یک از دوره‌های مجوز کار قبلی شما برآورده شده است. برای اینکه برنامه‌ها کامل شوند، باید اسنادی را ارائه دهید که نشان می‌دهد که حقوق و دستمزد بیمه برای هرماه که شما اجازه کار در سوئد را دارید پرداخته است.

 

مهاجرت شغلی به سوئد

پیشنهاد کار

برای کسب مجوز کار، شما باید پیشنهاد کار در سوئد داشته باشید. کارفرمای شما باید حداقل 10 روز قبل از پیشنهاد اشتغال در سوئد و اتحادیه اروپا اعلام کرده باشد.

کارفرما درخواست را آغاز می‌کند

کارفرمای شما در سوئد، با تکمیل پیشنهاد استخدام، درخواست مجوز کار را آغاز می‌کند. کارفرمای شما نیاز به اطلاعاتی در مورد نام شما، تاریخ تولد، شهروندی، تحصیلات و آدرس ایمیل شما دارد.

مهم است که شما به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود داده‌اید دسترسی داشته باشید. آژانس مهاجرت سوئدی از این آدرس ایمیل برای برقراری ارتباط با شما در طول دوره درخواست استفاده خواهد کرد.

شما یک ایمیل دریافت می‌کنید

هنگامی‌که کارفرمای شما یک پیشنهاد اشتغال را به شما ارائه می‌دهد، یک ایمیل با اطلاعات در مورد نحوه درخواست مجوز کار دریافت خواهید کرد.

در برنامه شما اطلاعاتی در مورد خودتان ارائه می‌دهید. اگر خانواده‌تان با شما به سوئد می‌آیند، مجوز برای آن‌ها در همان زمان درخواست می‌کنید. شما همچنین باید بررسی کنید که اطلاعات مربوط به شرایط اشتغال در پیشنهاد اشتغال مربوط به آنچه شما و کارفرمای شما موافقت کرده‌اند، مطابقت دارد.

 اسناد را اضافه کنید

اسناد زیر اسکن شده یا عکس گرفته‌شده و با درخواست شما ارسال می‌شود

  • کپی‌های صفحات پاسپورت که اطلاعات شخصی شما، عکس، امضا، گذرنامه، مدت اعتبار گذرنامه، کد و اینکه آیا شما مجاز به زندگی در کشورهای غیر از کشور خود هستید
  • اگر شما نماینده متقاضی هستید، وکیل مدافع.

اگر درخواست تجدیدنظر برای اجازه کاردارید، باید اسناد اضافی را به درخواست خود اضافه کنید.

 

وکالت برای نمایندگی شما

اگر می‌خواهید شخص دیگری به نمایندگی از شما در مورد ویزای کاری سوئد اقدام کند، شما می‌توانید یک وکیل را انتخاب کنید.


اگر خانواده شما همراه شما باشد و شما هم در همان زمان برای آن‌ها درخواست می‌کنید، از شما نیز می‌خواهیم که موارد زیر را ارسال کنید

  • کپی‌های صفحات گذرنامه خود که اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره گذرنامه، مدت اعتبار گذرنامه و … همچنین اینکه آیا آن‌ها مجاز به زندگی در کشورهای غیر از کشورشان هستند.
  • کپی از گواهی‌های ازدواج یا معادل آن (برای زوج‌های متأهل)
  • اسنادی که نشان می‌دهد شما در کشور خود از محل اقامت خود زندگی کرده‌اید.
  • گواهی تولد برای کودکان
  • رضایت والدین، اگر آن‌ها نیز به سوئد نمی‌آیند، بیان می‌کنند که کودک اجازه رفتن به سوئد را دارد
  • مدارک نشان می‌دهد که کودکان بالای 21 سال به لحاظ مالی به والدین خود وابسته هستند
  • اسناد تصویب اگر کودک به تصویب رسید
  • وکالت‌نامه اگر نماینده همه اعضای خانواده‌ای که بیش از 18 سال داشته‌اند و همکاران متقاضی هستند.

اسناد فوق باید توسط مترجم مجاز به سوئدی یا انگلیسی ترجمه شود. شما همیشه باید هر کپی از سند اصلی یک نسخه از ترجمه را ارائه دهید.

اداره مهاجرت درخواست را پردازش می‌کند

برای آژانس مهاجرت سوئد، تصمیم‌گیری در مورد درخواست شما، تمام جزئیات باید پر شود و همه اسناد لازم باید ارائه شود. اگر تمام اطلاعات لازم از ابتدا ارائه شود زمان پردازش کوتاه‌تر خواهد بود نسبت به حالتی که اطلاعات بعداً اضافه شود. توجه داشته باشید که آژانس مهاجرت ممکن است در برخی موارد نیاز بیشتر به بررسی در مورد درخواست شما داشته باشد حتی اگر تمام اطلاعات و مدارک موردنیاز را ارائه کرده باشید.

مهاجرت شغلی به سوئد

اطلاعات موردنیاز برای کارت اقامت

اگر به شما بیش از سه ماه مجوز داده شود، یک کارت مجوز اقامت دریافت خواهید کرد. این کارت ثابت می‌کند که شما مجاز به ویزای کاری سوئد هستید و حاوی اطلاعاتی از قبیل اثرانگشت و عکس شماست.

موسسه مهاجرتی نیک اندیش ارزو می تواند در اخذ انواع ویزا به خصوص «ویزای سرمایه گذاری کانادا» شما را یاری نماید.

اگر به ویزای ورود به سوئد نیاز دارید، باید به سفارت یا کنسولگری سوئد در اسرع وقت برای عکس‌برداری و اثرانگشت بروید. شما باید این کار را حتی اگر قبلاً کارت اقامت داشته‌اید انجام دهید، زیرا اطلاعات ذخیره نشده است. اگر خانواده‌تان نیز برای مجوز درخواست می‌کنند، اعضای خانواده نیز باید در سفارت یا کنسولگری عکس‌برداری کنند. همیشه قبل از رفتن به سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید.

اگر در کشور خود انجام اقدامات امکان‌پذیر نیست، باید به سفارت یا نزدیک‌ترین دفتر کنسولگری کشوری که در آن زندگی می‌کنید بروید قبل از ارسال درخواست خود، باید با سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید.(اخذ انواع ویزا) 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram