اخذ ویزا

اخذ ویزا

ویزای مسافرتی

بهترین گزینه برای گذران اوقات فراقت سفر به خارج از کشور و آشنایی با فرهنگ و تمدن های گوناگون است.  اما مسافرت خارج از کشور آسان نیست و تنها با یک بلیط هواپیما امکان پذیر نمی باشد به این دلیل که اکثر کشور ها برای ورود افراد خارجی به کشور دارای قوانینی هستند که مهمترین آن ها اخذ ویزا  است ویزای توریستی را کشور مقصد سفر صادر می کند و به این معنی است که این کشور اجازه لازم برای ورود شما در کشور خود را داده اند و حضور شما را تایید می کنند. ویزا های مسافرتی عموما موقت هستند و مدت زمان آنها بستگی به علت سفر و کشور مقصد دارد ویزا به صورت یک مهر یا برچسب در پاسپورت درج می شود به همین دلیل بعضی از افراد ویزا و پاسپورت را یکی میدانند که این تصور  اشتباه است .visakhezel

چگونگی اخذ ویزا

برای اخذ ویزا باید با دردست داشتن پاسپورت به سفارت کشور موردنظرتان بروید، همراه داشتن پاسپورت الزامی است به این خاطر که سفارتخانه شما را با پاسپورت می شناسد و کارت ملی یا شناسنامه برای آن ها مورد تایید نیست. پاسپورت شما باید حداقل به مدت 6 ماه اعتبار داشته باشد. به دلیل اینکه گرفتن ویزا زمان زیادی می خواهد هیچوقت آن را به لحظه آخر موکول نکیند و تلاش کنید هر چه سریع تر ویزای مسافرتی خود را تهیه کنید.

چه نوع ویزایی تهیه کنیم

ویزا ها انواع مختلفی دارند براساس نیاز شما و هدفتان از سفر پس با ارائه مدارک لازم ویزای مناسب برای شما صادر می شود.

انواع ویزا عبارت است از : ویزای توریستی، تجاری ، دانشجویی که شایان ذکر است برای سفر خود باید ویزای مناسب تهیه کنید درغیر این صورت ممکن است در طول سفر دچار مشکلاتی شوید.

اخذ ویزا

انواع ویزا از نظر تعداد دفعات ورود و خروج :
  • Single : در این مدل ویزا مسافر تنها یک بار حق ورود به کشور را  دارد و پس از آن ویزای او باطل می شود.
  • Double.  : در مدتی که ویزا اعتبار دارد فرد می تواند دوبار به کشور سفر کند.
  • Multiple: تا زمانی که ویزا اعتبار دارد مسافر می تواند به کشور ورود و خروج داشته باشد.اخذ انواع ویزا 
  • ویزای صفربار ورود: این نوع ویزا، ویزای ترانزیت فرودگاهی نامیده می شود که برای عوض کردن هواپیما در فرودگاه بعضی از کشور ها لازم به داشتن این ویزا هستیم در این ویزا شما اجازه خروج از فرودگاه را ندارید ، در بعضی از کشورها ویزای ترانزیت فرودگاهی حتی برای تعویض هواپیما و جواز خارج شدن از هواپیما، رفتن به سالن ترانزیت و سوار شدن به هواپیما به مقصد کشور بعدی هست.  اکثر کشورهای اروپایی برای مالکان پاسپورت های ایرانی این نوع اخذ ویزا را تقاضا می کنند.

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید
Check Our FeedVisit Us On Instagram